Vánočka

11. ledna 2016 v 9:56 | Ágnes |  Prosinec 2015
Den před Štědrým dnem peču každoročně vánočku. Vlastně peču vánočky tři, abych mohla obdarovat svátečním pečivem také matku a tchýni.Těsto je potřeba zadělat brzy ráno, aby pěkně vykynulo, a abych se také dostala včas do postele, neboť uplést a upéct tři poměrně velké vánočky zabere trochu času.
Ráno jsem si tedy přivstala a začala v klidu péct. Záhy jsem zjistila, že mi nejspíš nebudou stačit kvasnice. Neváhala jsem tedy probudit svého muže a vyslala ho do obchodu. Byl pravda trochu rozmrzelý, zejména poté, co musel do obchodu podruhé, neboť v lednici bylo i málo vajec.
Čas pokročil. Těsto na vánočky již poklidně kynulo v míse a děti se těšily na pizzu k obědu. Otevřela jsem kuchařku a nahlas přečetla první položku z potřebných ingrediencí: "Kvasnice."
Můj muž se hbitě zvedl od pohádky v televizi a řekl, že do obchodu už rozhodně nejde, a že raději odchází na vánoční trhy do města. Upozornila jsem ho, že Ježíšek už má vše připraveno, a že tedy není potřeba dále utrácet, zvláště když už není z čeho.
"Půjdu alespoň nasávat vánoční atmosféru." opáčil pohotově a odešel.
Jen doufám, že nebude nasávat příliš intenzivně, neboť máme na odpoledne naplánovanou návštěvu rodičů.
Po obědě jsem zdárně upletla a upekla první vánočku. Slavnostně jsem ji předala tchýni, která nám na oplátku každoročně dodává kompletní štědrovečerní večeři.
S druhou vánočkou jsme později odpoledne jeli na návštěvu k mým rodičům. Nedlouho po našem příjezdu se k nám konečně připojil i můj muž, který si předvánoční náladu na trzích očividně užíval plnými doušky. K mému zděšení mi sdělil, že úspěšně zvládl nakoupit dárky pro celou rodinu. Poté se odebral za otcem do obývacího pokoje, kde až do večera pokračovali se svátečními přípitky.
Po návratu domů jsem uložila děti. Také můj muž, znaven předvánoční náladou, upadl do hlubokého spánku. Ještě před usnutím mi s šibalským výrazem prozradil, že mi zakoupil přírodní sůl do koupele s vůní růží, a že pro děti pořídil skvělé hlavolamy, které je však potřeba složit, neboť s nimi cestou domů manipuloval.
Po relaxační koupeli ve voňavé solné lázni jsem se pustila do práce. Uvést zapeklité rébusy do původního tvaru se mi přes noc bohužel nepodařilo. Na Štědrý den ráno však na stole trůnila dozlatova upečená, sváteční vánočka.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 listopadka51 listopadka51 | Web | 11. ledna 2016 v 10:20 | Reagovat

Díky musím se usmívat, jak hezky, vtipně a mile píšte..., já bych s těmi rébusy asi nehnula...

2 Ágnes Ágnes | 11. ledna 2016 v 11:19 | Reagovat

[1]: Děkuju. Hlavolamy nám daly opravdu zabrat. Můj muž skládal pilně celý den, téměř až do Štědrovečerní večeře. Naštěstí úspěšně, takže se jich děti pod stromečkem dočkaly. A ještě ten večer je opět rozložily.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama