Mobil

11. února 2016 v 9:45 | Ágnes |  Únor 2016
Naše děti jdou s dobou. Neustále prosí o zakoupení tabletů, mobilů, případně rovnou vlastního počítače. Děti jsou ale také velice vynalézavé. Obzvláště dcera. Pokud jí odepřeme něco, po čem touží, zasedá k pracovnímu stolu a vyrábí.
Včera si ze školy přinesla kus kartonu, který tam někdo odhodil do koše na papír. Proč recyklovat ve škole, když můžeme recyklovat doma? Ihned také věděla, co si z papíru vytvoří. Za pomoci nůžek a pastelek si v mžiku zhotovila vlastní chytrý telefon se vším všudy. Neváhala a na synovu žádost, respektive fňukání, pomohla i jemu vystřihnout papírový mobil a pomalovat ho různými ikonami. Z druhé strany opatřila telefon černým čtvercem představujícím oko fotoaparátu a také obrázkem zeleného jablka. Syn si na telefon místo jablka namaloval Titanic. Oba byli spokojeni.
"Jakou máš sim kartu?" zeptala se dcera svého bratra a dělala, že na svém mobilu zrovna píše zprávu.
"Žádnou." odpověděl naštvaně syn, neboť se již dozvěděl o své chybě v podobě lodi.
"Musíš mít sim kartu!"
"Nemusím!"
"Musíš!" trvala na svém dcera.
"Ne, nemusím. A nech mě!"
"Dobře, takže si píšu, že nemáš sim kartu. Tak a hotovo. Poslat všem. Odesláno." komentovala dcera svůj postup odesílání zpráv.
"A já zase všem napíšu, že jsi hnusná!" vzdoroval syn.
"Ticho!" napomenula jsem děti, které se poslušně odmlčely. Po chvíli již smířlivějším tónem začaly nanovo.
"A jaké máš hry?" ptala se dcera
"Já mám Minecraft a Poua." odpověděl znalecky syn.
"Já si radši založím vlastní blog. Bude se jmenovat kočka-kočka.blog.cz." odpověděla naše milovnice koček. "A budu tam dávat fotky Daisy a Bublinky." plánovala dcera zveřejňovat obrázky koček mé matky, které od jejich narození oslovuje ženskými jmény, přestože se jedná o statné kocoury.
"A já si založím blog o lodích." nechtěl zůstat pozadu syn. Poté mě několikrát svým fotoaparátem vyfotil a žádal mě, abych se na vytvořené fotky podívala.
"Nemůžu. Řídím." odmítla jsem a soustředila se na bezpečný průjezd ucpanou křižovatkou.
"Dobře, tak já dám ty fotky na facebook a pak si je tam prohlídneš." nezaváhal syn.
"Cože?!" otočila jsem se zděšeně k zadnímu sedadlu v hrůze, že můj nefotogenický obličej bude kolovat po internetu, a hodlala jsem synovi mobil zabavit.
Pohled na pouhou imitaci přístroje mě zcela neuklidnil. Jsem sice ráda, že se děti prozatím dokáží spokojit s pouhými maketami, přesto si raději zítra ve školce zjistím, zda syn náhodou nenavštěvuje kromě plavání i kroužek moderních informačních technologií.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama