Narozeniny 2

4. února 2016 v 13:06 | Ágnes |  Leden 2016
V sobotu byli na synovu oslavu sezváni rodinní příslušníci. Den předem jsem pracně vydrhla celý dům a nakoupila zásoby k pohoštění. V sobotu dopoledne jsem celý dům doleštila a vrhla se na přípravu občerstvení. Poctivě jsem nachystala bohatě obložené talíře pro příbuzné, oblíbenou pomazánku pro sestru, pamlsky pro děti, talíř s dietním občerstvením pro bratra a také talíř bezlepkových pochutin pro švagra. Byla jsem z příprav tak znavena, že jsem si ani nevšimla, že celé dopoledne sněží.
V poledne volala matka. Oznámila mi, že nejspíš nepřijedou, neboť otec nepřezul auto do zimního. Poté telefonovala má starší sestra, že již dorazila z Prahy, ale že neví, jak se k nám dostanou, neboť otec nemá zimní gumy. Následně jsem mluvila s bratrem. Upozornil mě, že mají problémy s odjezdem. Zvažovali jsme městskou hromadnou dopravu. Záhy však volala má mladší sestra. Sdělila mi, že autobus nelze v žádném případě použít k přepravě připraveného dortu, neboť by byly jízdou vážně ohroženy tři Titaniky, které na něm plavou. Otec nevolal.
Příbuzenstvo z druhé strany, které mělo zodpovědně přezuto, se pomalu začínalo scházet. Telefonovala jsem mému muži, který jel na poslední chvíli obstarat nápoje pro hosty, že polovina pozvaných nejspíš nedorazí. Vzápětí volala opět má starší sestra, zda by pro ně nemohl někdo přijet. Tlumočila jsem telefonicky vzkaz mému muži. Řekl, že jede, a položil telefon. Vzápětí mi ovšem znovu volal, žádal mě, abych vyřídila své rodině, že tam bude za patnáct minut, a ať jsou laskavě připraveni před domem. Sdělila jsem dobrou zprávu matce. Ujistila mě, že jsou před domem připraveni již půl hodiny, neboť čekají na otce, až se vrátí z města. Nebyla si ovšem jistá, kolik času mu jízda na letních kolech ještě zabere. Také mě upozornila, abych se mu raději nepokoušela volat, neboť je ze situace malinko nervózní. Poslední telefonát byl od mé starší sestry, která se z města vezla společně s otcem. Oznámila mi, že otec je zcela nepříčetný, ale že odjezd od domu určitě stihnou.
S menším zpožděním se k nám nakonec všichni mí milovaní příbuzní dostavili. Byli plni dojmů. Někteří dokonce slzeli. Nevím, jestli z nervového vypětí, nebo štěstím, že se jim i přes nepřízeň počasí podařilo dostat na oslavu. Odložila jsem poněkud zavařený telefon a nalila všem višňovku. Další alkoholické nápoje následovaly v rychlém sledu. Večer už naštěstí nebyl nikdo, kdo by mohl zodpovědně řídit, i kdyby před domem stálo deset aut v zimním obutí. Pro odvoz bylo zvoleno taxi.
Jsem ráda, že jsem narozena v září. Mám teď před sebou celých osm měsíců, kdy se můžu těšit na další, u nás pořádanou, oslavu narozenin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama