Šetříme

15. února 2016 v 9:57 | Ágnes |  Únor 2016
Syn oslavil šesté narozeniny. Povyrostl. Zmoudřel. A přestal stavět Titanic. Objevil totiž nečekané, motorizované možnosti, které nabízí lego technic. S nabídkou byl spokojen. V katalogu Lega si zakroužkoval sestavu na Mercedes-Benz, případně krabici s pásovým jeřábem.

Ví, že nemá smysl žádat rodiče o zakoupení daru ihned po Vánocích a narozeninách. Se svým přáním šel tedy rovnou za dědou, který svá vnoučata rád rozmazluje, a který mu nové lego přislíbil jako odměnu za zapsání do první třídy.
Se svým úspěchem se mi neváhal pochlubit.

Nahlédla jsem do katalogu stavebnice, přejela pohledem doporučené ceny a naznačila synovi, že bude lepší, když si vybere něco menšího.
"Děda řekl, že mi koupí, co si vyberu!" naštval se syn.
"Tak drahé lego určitě ne!" odmítla jsem a před očima mi stále viditelně svítila částka dosahující bezmála šesti tisíc korun.
"Tak si ho koupím sám." rozhodl se syn a vysypal na zem své úspory.
"No, tak to musíš začít šetřit." upozornila jsem ho a přinesla mu velkou zavařovací sklenici, do které si nadšeně nasypal své mince, neboť mu svitla naděje na to, že vysněné lego opravdu bude. Poté běžel se sklenicí za svou sestrou, aby jí sdělil svůj plán šetření. Dcera je empatické stvoření. Okamžitě vylovila ze svých úspor několik mincí a přihodila je do synovi sklenice se slovy: "Když na mě budeš hodný, tak ti šetřit pomůžu."

Synovi se poloprázdná sklenice moc nezamlouvá. Před spaním mě žádal o radu, jak nejlépe šetřit. Nepřiznala jsem, že nejsem zrovna nejpovolanější osoba co se šetření týče, a přislíbila mu, že když bude pomáhat, tak mu občas něco na lego přispěju. Dle toho, jak spokojeně usnul, soudím, že plánuje našetřit na stavebnici již během zítřka.

Syn mě od rána pronásleduje se sklenicí v ruce a žádá mě o zadání úkolů, kterými by si vydělal. Nevím, jak dlouho to vydržím. Možná budu muset zakoupit lego na vlastní náklady.

U snídaně se rozpoutala živá debata. Dcera nabídla svému bratrovi práci. Bude mu platit za to, aby jí pomáhal v hledání kostek. Kostek lega. Již několik dní si totiž plánuje sestavit své pomíchané lego friends.

Zakázala jsem dceři syna zaměstnat a odvedla ho do školky. Doufám, že se tam rovněž nebude ucházet o místo. Naštěstí jde odpoledne do školky můj muž.

Můj muž zatím o synově šetření neví. Jistě spolu stráví pěkné odpoledne.
Pojedu mezitím vybílit Billu, Lídla a masnu.

Neměla bych raději začít šetřit?

Večer byl syn smutný. Celý den něměl příležitost si vydělat. Navíc nemůžeme najít sklenici s úsporami.

Můj muž stále nic netuší.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama