U kadeřnice

10. února 2016 v 9:48 | Ágnes |  Únor 2016
Na nástěnce ve školce byly zveřejněny informace o blížícím se fotografování dětí a také o dni zápisu předškoláků do první třídy. Při pohledu na synův účes mi bylo jasné, že budeme muset před těmito akcemi navštívit kadeřnici.
S mírnými obavami jsme zamířili do nedalekého obchodního centra, v jehož kadeřnictví vás obslouží i bez objednání, na které nám již bohužel nezbýval čas. Kadeřnice zde díky značné praxi ovládají zejména práci se stříhacím strojkem. Přesto jsem věřila, že když poprosím o zastřihnutí synových vlasů bez pomoci tohoto přístroje, nebudu mít ze syna vojína, ale předškoláka.
Syn byl napjatý, neboť úprava vlasů nepatří mezi jeho oblíbené procedury.
"Budou mi vlasy umývat?" zeptal se s mírnou nechutí.
"Ne, určitě ne." snažila jsem se ho uklidnit.
"A můžu si je nechat umýt?"
"Raději ne. Trvalo by to dlouho."
"A můžu si je nechat nabarvit?"
"Nabarvit?! Ne!"
"Proč ne? Já chci!"
"Nemůžeš přece chodit s barevnými vlasy!"
"Ale já myslím na stejnou barvu jako mám teď!" trval na svém syn.
"Ne, nemůžeš si je nechat nabarvit. Na žádnou barvu. Ani na stejnou." ukončila jsem rázně debatu o barvení vlasů.
Syn se nejspíš urazil, neboť prohlásil, že se mu líbí vlasy dlouhé, a že si je tedy stříhat nenechá. Upozornila jsem ho, že jdeme pozítří k zápisu, a že s dlouhými vlasy do školy nemůže.
"Já se do školy netěším!" vzdoroval nadále syn.
"Paní učitelce ale raději řekni, že se těšíš." radila jsem synovi a doufala, že nebude bojkotovat i zápis do školy.
"Já se těším jen do družiny." ujistil mě syn, načež začal ohledně školy zpovídat svou starší sestru: "Ty jsi řekla, že se těšíš?"
"Ano. Ale já jsem se opravdu těšila." připustila dcera, načež díky dvouletým zkušenostem neváhala dodat: "Ale moc se netěš!"
Debata byla naštěstí v tu chvíli přerušena slečnou kadeřnicí. Vyzvala syna, aby se posadil a vybídla mě, abych jí sdělila své požadavky ohledně střihu. Poprosila jsem ji, zda by mohla synovi zkrátit vlasy do slušivého, moderního účesu bez použití stříhacího strojku a usadila jsem se zpět na své místo. Slečna se pustila s vervou do práce, která jistě nebyla jednoduchá, neboť se syn v židli neustále krčil a před nůžkami i fénem zdárně uhýbal.
Nechtěla jsem ji rušit svým pohledem. Zaměřila jsem se tedy na dění kolem. Ve vedlejším křesle jedna z kadeřnic právě dokončila standartní účes desátníka muži středního věku. Stříhacím strojkem obratně přejela také pánovo obočí a požádala o zaplacení.
Zajímavější situace se odehrávala u zrcadla naproti. Asi dvacetiletý mladík, který si hodlal nechat zkrátit, dle mého názoru již dosti krátké vlasy, si sebou na poradu přivedl svoji slečnu. Jeho milovaná ponoukala kadeřnici, jenž se bravurně oháněla stříhacím strojkem, k dalším a dalším zkracujícím zásahům. Po několika napínavách minutách prosvítala mladíkovi kůže nejenom kolem uší, ale i vzadu na hlavě. Slečna však stále nebyla spokojená a nekompromisně radila: "Ještě trochu zkrátit," přestože již i kadeřnice upozorňovla, že má pán vzadu mírně sploštělou lebku, což dalším sestřihem značně vynikne, zejména při pohledu ze strany.
Mladík, který se chtěl očividně slečně líbit, neříkal nic. Když mu však kadeřnice nastavila zrcadlo, aby si svůj nový sestřih mohl prohlédnout i ze zadní strany, nedalo mu to a opatrně naznačil, zda nemá na hlavě pleš. Kadeřnice ho profesionálně ujistila, že se jedná o vlasový vír, a na další žádost dívky se dala do jeho zkracování.
Slečna se usadila opodál na židli. Všimla jsem si, že si obdivně prohlíží slušivý účes mého syna, který mezitím zručná kadeřnice gelovala do rošťáckého tvaru. Když si při pohledu na svého vyvoleného uvědomila, že tento nebude vlasovou kosmetiku potřebovat nejspíš několik měsíců, zatvářila se mírně znechuceně a přestala kadeřnici komandovat. Ta však již byla v nejlepším. Při odchodu z kadeřnictví jsem i přes bzučení stříhacího strojku jasně zaslechla:
"Tak, ještě to prostříháme tady nahoře a budeme hotovi."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama