Úkoly

25. února 2016 v 8:14 | Ágnes |  Únor 2016
Šetření prozrazeno. Můj muž vzal věci do svých rukou. Zakázal synovi říkat si o peníze. Zakázal dceři, aby synovi přispívala a zakázal dědovi kupovat další lego. Mě nezakázal nic, tudíž se mám asi nadále pokoušet o šetření.
Pak zadal synovi úkol. Synovi se úkol nelíbí. Když můj muž odešel, prohlásil, že úkol je blbý, a že by chtěl raději něco jiného. Pošeptala jsem synovi, že za něj možná dostane příspěvek, a doprovodila jsem ho ke garáži, kde měl pozametat, posbírat větší třísky dřeva a zanést je ke krbu na spálení.

Syn lítá před garáží se smetákem sem a tam. Kolem jsou oblaka prachu. Přemýšlím, zda bylo opravdu nutné tam zametat. Syn je jako čuně. Dalším praním tedy rozhodně neušetříme.

Odcházím na třídní schůzky do školky. Paní učitelka má něco důležitého k projednání. Ihned po přivítání si stěžuje, že děti nechtějí ve školce jíst. Argumentují tím, že se nají doma.
Paní učitelka doporučila maminkám doma nevařit a děti nekrmit.

Maminky se shodují v tom, že nejde o to, co se dětem předloží, ale o to, jak se to nazve.
Davídek by například nikdy nejedl kapra. Pokud mu ovšem maminka uvaří k obědu rybu, sní ji s chutí.
Markétka zase nejí hovězí. Když jí však naservírujete masíčko, tak si dá.
Stejně tak by Honzík nikdy nepozřel něco jako mák. Když mu ale dáte těstoviny s bílým a černým cukýrkem, tak si pochutná.

Debata mě nechává v klidu. Můj syn nejí ani ve školce ani doma. Dobrovolně konzumuje pouze sladkosti. Z toho odvodil, že má-li být jídlo opravdu dobré, musí být také náležitě sladké. Dle jeho teorie jsou tudíž sladké i další pokrmy, které mu chutnají, například čipsy.

Cestou domů jsem na chodníku našla korunu. Několik minut jsem kolem ní nenápadně chodila a pozorovala, zda mě někdo nesleduje, nebo zda za rohem nečíhá skrytá kamera. Pak jsem peníz zvedla a utíkala domů s radostným pocitem, že mohu synovi přispět.

Když jsem se s mincí v ruce vyřítila po schodišti nahoru, klečel syn na zemi před svým pokojem. Před sebou měl sklenici a kšiltovku. Tu mu prý poradila jeho starší sestra. Pověděl mi, že zadané úkoly splnil. Dostal za ně i příspěvek do pokladničky. Tatínek mu úspory dokonce spočítal.

Syn mi oznámil, kolik mu na vysněné lego schází.

Momentálně po mě plačky požaduje už jen tři tisíce korun.

Lovím z kapsy nalezenou korunu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama