Kuna 2

11. března 2016 v 8:24 | Ágnes |  Březen 2016
Po návratu z hor na nás před domem čekaly hromady vyhrabaného polystyrenu. Kuna se u nás za těch pár dní očividně zabydlela.
Můj muž okamžitě vyhlásil kuně válku a vylezl na střechu. Již několik dní nebyl pořádně doma. Stále hledá, kudy se k nám kuna dostala.

Pondělí: Můj muž nastražil na kunu sklopnou past, kterou si zapůjčil od zdejšího myslivce. Podotkla jsem, zda by nebylo lepší, kdyby myslivec kunu rovnou odstřelil. Na můj názor však nebyl brán zřetel, neboť kuna, jakožto zvířátko velice roztomilé, je prý zákonem chráněna. Byla jsem tedy odeslána do kuchyně uvařit kuně vejce na tvrdo.

Úterý: Můj muž upozornil na přítomnost kuny našeho souseda. Na střeše jsou teď oba dva.
Kuna měla k večeři sušené švestky namazané medem. Do pasti se nechytila.

Středa: Dnes přišel tesař. Muži rozebírají naši střechu. Hledám na internetu další rady, co s kunou v domácnosti. Překvapilo mě, kolik lidí má doma kunu!
Večer jsem rozlila po půdě svůj parfém od Diora.

Čtvrtek: Nainstalovali jsme na půdu elektronickou plašičku a silný halogen s čidlem pohybu. Na domnělou kuní stezku jsme nasypali ostříhané vlasy. Pohodila jsem po půdě několik hader namočených v benzínu.
Můj muž zatlouká veškeré možné otvory na střeše, půdě i kolem domu.

Pátek: Kuně se u nás líbí. Benzínové hadry a vlasy si nejspíš odnesla do pelechu. Plašičku škůdců používá jako rádio. K večeři měla další vejce.

Sobota: Z veškerých možných rad nám ještě zbývá vyzkoušet psí chlupy, tygří hovno nebo další ochočenou kunu. Z uvedených možností připadají v úvahu pouze první dvě. Další kuna v domácnosti je prozatím na zvážení. Dětem by ochočené zvíře jistě udělalo radost.

Neděle: Chlapi dnes začali s rozebíráním sousedovi střechy. Mě se podařilo sehnat psí chlupy. Naše půda je teď moc pěkná, taková čistá a uklizená, řekla bych. Kuně se tam jistě bude líbit. K večeři jsem jí nachystala sušené třešně. Je to mlsoun.

Odpoledne volala sestra. Radostně mi oznámila, že má kamarádku v pražské ZOO, a pozvala nás na krmení hadů a další pěkné zážitky. Jestli pojedeme, nesmím si zapomenout vzít tašku na to tygří hovno. To se může v domácnosti hodit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama