Hlavu vzhůru

14. dubna 2016 v 9:07 | Ágnes |  Téma týdne
Z naší početné rodiny holduje dennímu tisku především otec. Jako první má tedy o všem patřičný přehled a informace. Nedávno přišel se zajímavou zprávou o změně přednosti v jízdě na kruhovém objezdu. Ihned nás všechny svolal, aby nás náležitě poučil.
Po několika hodinách jsme jako zcela chápavá rodina z jeho výkladu jednoznačně pochopili, že když před kruhovým objezdem nespatříme značku dej přednost v jízdě, je nutné řídit se pravidlem přednosti zprava. Tato informace nás zcela zaskočila. Nikdo již nenechal otce domluvit a rozpoutala se vášnivá debata.

Můj muž si očividně myslel, že se otec zbláznil. Poukazoval zejména na skutečnost, že by se při větším provozu kruhový objezd ucpal a stal se tak zcela neprůjezdným.

Já jsem si představila kruhový objezd, nejlépe ten s více souběžnými pruhy, menší dopravní špičku, absenci značek a udělalo se mi malinko nevolno. Nepřehlednou situaci na kruhových objezdech bych jednoznačně vyřešila přidáním nějakých dalších značek. Většinu z nich bych umístila přímo na kruhový objezd, aby byly lépe vidět.

Matka, neřidička, namítla, že značek je očividně dost, a že se nejspíš někdo potřeboval zbavit těch dej přednost v jízdě, neboť tento rok se budou vyrábět hlavní silnice a ve skladech již na ně nebylo místo. Také nás všechny zapřísahala, abychom raději nikam nejezdili.

Sestra podotkla, že se nebojí ničeho, neboť zvládá dávat na kruhových objezdech jakoukoliv přednost. Tedy zprava i zleva, což ihned doplnila svým zážitkem z ostrova Mauricius.

Děti si začaly pěchovat do baťůžků plyšáky. Zajímalo je, kam se pojede a zda budou mít v autě dostatek sladkostí na cestu.

Otec spokojeně přihlížel. S účinkem zprávy byl spokojen. Upozornil nás ještě, že novela již vstoupila v platnost a odešel šířit povzbudivou zprávu do hospody.
My se nakonec shodli v tom, že je občas nutné udělat menší změnu. Zaběhlá pravidla se časem mohou stát nudnými a je jistě potřeba je nějak celkově oživit. Hned zítra si pár kruháčů určitě zkušebně projedeme. Všem ostatním řidičům vzkazujeme:
"Hlavu vzhůru a sledujte pozorně dopravní značky!"


Dodatek: Před pár dny volal otec. Novelu už doplnili nějakým dodatkem. Před každým kruhovým objezdem teď musí stát značka dej přednost v jízdě. To jsou změny! To jsou novoty! Člověk to ani nestačí sledovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama