Kašel

25. dubna 2016 v 12:59 | Ágnes |  Duben 2016
Syn je opět nemocný. V noci jsem ho slyšela kašlat. Kašlal i během dne. Asi ho budu muset vzít zase k lékaři. Nedávno jsme tam sice byli, ale tentokrát se mi to vážně nezdá. Pravda je, že jsme tam byli v pondělí, v úterý, ve středu i ve čtvrtek, kdy jsme se konečně dostali na řadu.
Před předepsáním léků paní doktorka vyzvídala, o jaký kašel se jedná. Na kašel jsem odborník. Řekla jsem jí tedy, že v noci syn kašlal suchým, neproduktivním kašlem. Ráno po probuzení jsem ho slyšela odkašlávat. Přes den se mi ten jeho kašel moc nelíbil, zněl tak nějak štěkavě.
Lékařka se mi zdála poněkud unavená. Místo léků pro děti mi předepsala léky na uklidnění. Tak to tentokrát asi raději zkusíme zvládnout sami.

Syn prokašlal další noc. Navíc se zdá, že začala kašlat i dcera. Z ložnice se oba kašle od sebe těžko rozeznávají, takže jsem celou noc stála na chodbě, abych lépe určila, kdo to tedy kašle. Ráno jsem byla dost unavená. Také jsem začala trochu pokašlávat.

Nasadila jsem tedy dětem kapky na tlumení kašle. Moc dobře jsem to asi neodhadla, neboť jsme po pár dnech skončili na pohotovosti. Za trest nás nechali několik hodin sedět v čekárně. Patří mi to. Pak mi ještě doktor pořádně vyčinil, což jsem si naprosto zasloužila. Dětem předepsal léky na vykašlávání.

Kašel se však stále nelepšil, tak jsme šli raději k pediatrovi. Pediatr studoval vysokou šalamounskou. Má to promyšlené. Naordinoval nám přes den sirup na vykašlávání a na noc kapky na tlumení. Ale stejně to nepomohlo. Tak jsme jeli zase na pohotovost. Tentokrát jsme tam čekali několik dní. Nakonec nám ty antibiotika ale předepsali, tak to snad už bude v pohodě.

Překvapilo mě, že pojišťovna na léky moc nepřispívá. Vlastně jsem je uhradila celé. Dokonce mám trochu pocit, zda nám omylem nenapočítali všechno dvakrát, neboť jsem v lékárně za léky pro děti nechala celý náš měsíční rozpočet. Alespoň už nemusíme na nákup do potravin.

Doma jsem tedy dala dětem antibiotika. Sama jsem vypila půl lahvičky dětského sirupu na odkašlávání. Do čaje jsem si nalila ty druhé kapky. Pro jistotu jsem vypila i to kloktadlo. Musím být v kondici. Nemůžu se na to přeci jen tak vykašlat!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama