Vejce

5. dubna 2016 v 6:33 | Ágnes |  Březen 2016
Velikonoce za námi a každoroční povelikonoční problém před námi. Jak naložit s vykoledovanými vejci? Jak je co nejrychleji spotřebovat?

V úterý to ještě celkem šlo. Na svačinu do školy a do práce dostali všichni vejce. K večeři jsem uvařila špenát s bramborem a samozřejmě s vejci.

Ve středu byla na svačinu vajíčková pomazánka. Přestože hrála všemi barvami, byla opravdu dobrá. Alespoň já si pochutnala. Dojedla jsem ji k večeři. Ostatní měli chleba a vejce na tvrdo.
Syn odmítá jíst ta zelená.

Ve čtvrtek nikdo svačinu nechtěl. Uvařila jsem tedy k večeři čočku. Mám v plánu dnes udat dalších deset vajec. Loupu jako zběsilá. Prsty mám celé duhové. Čím ty lidi ty vejce barví?!
Večer si syn stěžoval na bolení břicha. K večeři měl pouze suchý chleba a čaj. To jedno nespotřebované vejce mi leží v hlavě. Asi ho půjdu ještě dojíst.

Je pátek. Počítám zbylá vejce. Při pohledu na tu kopu se mi dělá trochu zle. Jestli budu muset sníst ještě jedno vejce na tvrdo, tak to asi nepřežiju.
Volala jsem matce, zda nechce nějaká vejce. Matka mi položila telefon. Později přiznala, že při slově vejce na ni jdou mdloby. Od pondělí už měli čočku, špenát a také vajíčkovou pomazánku.
Jsem malinko nervózní. Za celý den nezmizelo z lednice ani jedno vejce. Odpoledne jsem to nekřáplé modré vyhodila tajně do popelnice.

V sobotu ráno jsem dala jedno z vajec naší kočce ke snídani. To mi poradila matka. Naše kočka vejce nechce. Je rozmazlená. Dokud to vejce nesní, tak nic jiného nedostane. Potvora.
V poledne bylo vejce z misky pryč. Lituji promrhaného času. Od pondělí mohla kočka sníst spousty vajec! Hned jsem jí do misky přikrájela další. Kočka mě celou dobu pozorně sledovala. Pak odešla.
Je večer. Kočka se zatím nevrátila. Zjistila jsem, že vejce odnosili mravenci. Na večer jsem je přistihla. Spláchla jsem je hadicí. Kočičí krmení mi ty potvory pracovitý teda krást nebudou!
Celý den nikdo nechtěl nic jíst. Ani jsem nemusela vařit. Děti i můj muž se nejspíš báli, že jim opět naservíruji vejce. Přemýšlím, do jakého jídla je zítra propašuji.

V neděli přijeli na návštěvu naši. Matka donesla výbornou vaječnou roládu a vaječnou nádivku. Je to mňamka ty vejce. K obědu mám prý udělat francouzské brambory. Můžu do nich tajně nakrájet i několik vajec.
Návštěvě jsem na oplátku nabídla jednohubky s vajíčkovou pomazánkou.
Před námi je další týden. Musím si někde zjistit, jaká je minimální doba spotřeby vařených vajec. Také se poohlédnu po nějaké kuchařce. Chtělo by to něco jako Vaříme s vejci, Rychlovky z vajec, případně vylepšenou verzi S vejci levně a rychle.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tyna Tyna | Web | 7. dubna 2016 v 21:02 | Reagovat

:DD Díky, nemůžu se přestat smát!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama