Velikonoce

3. dubna 2016 v 8:57 | Ágnes |  Březen 2016
Zahrada bude muset nejspíš ještě pár dnů počkat. Blíží se Velikonoce. Letos tedy opravdu s předstihem! Vzhledem k tomu že budou mít děti prázdniny, navrhla jsem, že bychom si mohli užít Velikonoce na horách. Krásně bysme si zalyžovali a zároveň se vyhnuli veškerým velikonočním přípravám.
Mému muži se plán netradičních Velikonoc moc nelíbí.

Na Škaredou středu onemocněl syn. Má horečku. Je tedy rozhodnuto. Musíme být doma. Zůstat celé Velikonoce doma s dětmi je taky fajn. Je to skoro stejně dobrý jako lyžování. Určitě si to všichni pěkně užijeme.

Na Zelený čtvrtek začaly velikonoční prázdniny. Doma zůstala i dcera. Při snídani můj muž spočítal osazenstvo u stolu a odešel do práce.
Čas utíká pomalu. Syn má naštěstí od mého bratra nové dvd s pohádkou o robotech. Je to asi napínavé. Přehrává si příběh stále dokola.
S dcerou jsme ze zoufalství upekly vajíčka z lineckého těsta a perníkové slepičky. Celé odpoledne je zdobíme barevnými polevami.

Na Velký pátek se synovi udělalo trochu lépe. Zdobit perníčky odmítá. Běhá po domě s podivnou robotí rukou a neustále mě skenuje. Pořád říká, že je to "hustý".
Odpoledne jsme napekly mazance a konečně dozdobily ty perníky. Začíná se u mě projevovat ponorková nemoc. Můj muž byl až do večera v práci.

Bílá sobota byla náročná. Dcera odešla ke kamarádce. Můj muž musel překvapivě do práce. Syn se rozhodl, že si sestrojí robota. Během dopoledne vystěhoval většinu věcí včetně koberce ze svého pokoje na chodbu. Prý potřebuje místo na dílnu. Také po mě žádá vlastní počítač, 3D tiskárnu, uhlíková vlákna a magnetická ložiska. Vůbec nevím o čem mluví. Večer se budu muset podívat na to jeho nové dvd a nastudovat něco o robotech.
Abych zabila trochu času upekla jsem beránka z piškotu. Moc se mi nelíbí. Je to takový chudáček. Ještě že mám tolik času. Do večera stihnu dalšího berana z třeného těsta, snad se povede líp.

Velikonoční neděle. Napečeno už naštěstí máme. Tak asi začneme barvit vejce. Děti to moc nebaví. Dcera si přeje jít za dětmi na hřiště. Syn mě žádá, abych ho odvezla do Ameriky. Chce jít na vysokou školu studovat robotiku. To nové dvd mu asi budu muset zabavit.
Do večera jsem zvládla nabarvit dvě plata vajec. V lednici jsem našla zapomenuté kvasnice, takže jsem ještě zadělala na chleba. Jsem to ale hospodyňka.

Velikonoční pondělí. V kuchyni je sposta pečiva a nabarvených vajec! Snad přijde dost návštěv. Můj muž se synem odjeli již po sedmé hodině ráno. Syn má v plánu vymrskat si spoustu sladkostí. Doufám, že nedonesou žádné perníky a vejce.
Někdo klepe. Je teprve půl osmé! Hystericky pobíháme s dcerou po domě. Máme otevřít neupravené a v pyžamu? Nakonec to risknem. Je potřeba zbavit se nějakých vajec a za dveřmi je minimálně sedm dětí.
Na další návštěvy jsme již připraveny.
V deset hodin dopoledne došly čokoládová vejce, zajíci i slepice. Opozdilci dostanou jen vejce na tvrdo.
V jedenáct hodin už nebyla ani slivovice. Také došly mašle. Vejcí na tvrdo je ještě poměrně dost.
V poledne jsem si oddechla. Velikonoce za námi. Zbyly jen tři vejce na tvrdo. Bezva.
Pět minut po poledni se vrací můj muž se synem. Postupně vybalují různobarevná vejce. Vypadá to tak na dvě kopy. Sladkostí je ještě víc. Určitě vydrží až do Mikuláše.
Přežili jsme další tradiční Velikonoce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama