Článek

19. května 2016 v 10:05 | Ágnes |  Duben 2016
Rozhodla jsem se, že už nebudu psát jen tak. Ode dneška budu psát do časopisu. Budu dostávat honorář. Budu spokojená a šťastná.

Vygooglovala jsem si různá vydavatelství a obeslala je vtipným e-mailem s odkazem na mé články. Časopisů je spousta, tak se těším. Určitě se mi dobře povede.

Hurá! Je tu první odpověď. Ozval se jeden z redaktorů. Poslal mi delší mail. Moc se mi nelíbí. Vlastně je mi poněkud trapně. Byla jsem totiž upozorněna, že takhle teda ne. Takhle se to nedělá. Takhle to ve světě časopiseckém nefunguje.

Takže jsem trochu za blbce. Škoda, že jsem psala naráz do všech redakcí. Jsem za blbce úplně všude. No, nevadí. Pan redaktor byl tak moc hodný, že mi do mailu připsal i pár rad, jak na to. Takže alespoň něco. Mám cenné rady a jednu nepříliš lichotivou odezvu. Jsem na sebe pyšná.

Obratem jsem panu redaktorovi poděkovala a poslala mu další příspěvek do jeho časopisu. Bude mít ze mě radost.

Postupuju dle cenných rad. Zakoupila jsem několik časopisů, které by mohly otisknout mé příspěvky. Časopisy se mi teda moc nelíbí, ale kdyby do nich NĚKDO napsal něco pořádného, mohlo by to být lepší. Tak to zkusím.

Rozeslala jsem pár konkréních příspěvků. Jde to dobře. Jsem spokojená.

Dokonce tu mám hned jednu odpověď. Jedné paní redaktorce se mé články líbí. Ráda by něco otiskla. Jen je prý musím trochu přepracovat. Moc jsem to teda nepochopila, ale souhlasila jsem.

Články jsem přepracovala a odeslala k posouzení. Prý to pořád není ono. Tak jsem na tom zase zapracovala, ale paní redaktorce se přepsané vezre vůbec nelíbily. Tak jsem je zase přepsala. Nepomohlo to. Mám podezření, že se jí moc nelíbily ani před tím, ale asi nutně něco potřebuje. Tak se nevzdávám a zase přepisuju. Přepisuju už tak dlouho, že se mi už článek vůbec nelíbí. Je tak strašný, že ani nemám odvahu ho odeslat. Paní redaktorka je naopak velice spokojená. Slíbila mi, že ho zařadí. Děsí mě to. Co když uvedou pod článkem mé jméno!

Dnes mi poštou přišel ten časopis. Třesou se mi ruce. Listuju. Můj článek tu opravdu je. Koukám jako blázen. Vypadá to, že ho ještě trochu přepracovali. Změnili nadpis, některé detaily, závěr i pointu. Článek je naštěstí podepsán cizím jménem, takže jsem z obliga.

Teď jen nevím, komu za ten příspěvek tedy zaplatí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 thebeautycare thebeautycare | E-mail | Web | 19. května 2016 v 10:23 | Reagovat

Tak to je dobrý mazec ... já osobně bych asi byla naštvaná, příjde mi to jako by tě úplně odřízli ...  o jaký časopis vůbec šlo ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama