Oběd

5. května 2016 v 12:38 | Ágnes |  Duben 2016
Kamarád Olda si založil bio farmu. Několik let jsme ho neviděli. S farmou je jistě dost práce. Včera se náhodně setkali s mým mužem. Olda potvrdil, že se mu opravdu daří. Jako důkaz úspěchu přislíbil mému muži nějaké bio potraviny. Tak se těším. Budeme jíst zdravě. Mám z nás radost.

Dnes odpoledne přinesl můj muž několik balíčků. Od Oldy. Jsou to prý pstruzi, králíci a tak podobně. Uskladnila jsem vzácné biopotraviny v lednici. Radost mě malinko přešla. Už se zase tak moc netěším.

Ráno jsem vytáhla gril a přemýšlela, čím začít. Volal můj muž. Nemůže se dočkat oběda. Vyzvídal, zda bude králík nebo ryba. No, asi začneme rybou. Ryby mám ráda. Pstruzi by měli být pěkně vykuchaní a opracovaní. Tak si je ogrilujeme. Bude to mňamka. Jdu na to. Jdu péct pstruhy. To zvládnu. Mrsknu je na gril a je to.

Nejdřív je tedy potřeba ryby trochu opláchnout. Tak jsem je vysypala z igelitu do umyvadla. Ryby obepluly umyvadlo několikrát dokola. Samou radostí nad tou krásou jsem úplně nadskočila. Nemají být ty ryby už mrtvé? Proč se sakra tak mrskají? Nemůžu na ně ani sáhnout. Jsou slizké a koukají na mě! No tak nic, zavřu oči a pustím na ně vodu.

Jedna ryba ucpala odtok umyvadla, které je teď plné vody. Plave v něm pět pstruhů. A mají se k světu, potvory. Začínám malinko panikařit. Tam teda ruku nedám. Ryby jedny hnusný.

Navlékla jsem si gumové rukavice. Nejde to. Ryby pořád kloužou. Nemůžu je vyndat ven. Celá se třesu. Asi samou radostí. Mám i husí kůži. Pitomý ryby.

Našla jsem jakési velké kleště. Ryba do nich sice chytit nejde, ale alespoň se mi podařilo odšpuntovat to umyvadlo. Ryby už neplavou. Už tam jen zdechle leží. Takže je to super. Tohle je mnohem lepší. Postupuju správným směrem. Cítím se teď mnohem líp. Musím se pochválit. Jsem šikula.

Do toho opět volal můj muž. Ptal se, co tedy bude k obědu. Řekla jsem mu, že zatím to vypadá na králíka a zavěsila jsem. Mám tu plno práce. Přehodila jsem rybám přes hlavu papírové ubrousky, takže je to zase o malinko lepší. Jdu teď na toho králíka. Králík je dietka.

Umyvadlo v kuchyni si obsadili pstruzi, takže budu muset asi operativně vařit i v prádelně. Vyndala jsem králíka do umyvadla v prádelně. S králíkem to bude hračka, to je jako kuře. Kuře upéct umím. Kuře je dobrý.

Koukám na králíka. Je taky pěkně vykuchaný a opracovaný. Ten Olda je vážně zlato. Takový pěkný, celý králík. Celý. I s hlavou. Radost pohledět. Mám z něj opravdovou radost. Mám takovou radost, že běhám radostí po domě. Neběhám akorát do kuchyně, abych nerušila ryby, a do prádelny, kde je ten králík.

Vlastně běhám raději po zahradě, respektive zahradou pryč od domu. Překvapení dalších balíčků v lednici si nechám na jindy. Pro dnešek bylo té radosti tolik, že už bych další neunesla. Opět telefonoval můj muž. Poprosila jsem ho, aby už od Oldy raději nic nebral. Stejně teď asi budeme nějaký čas vegetariáni. Taky jsem mu řekla, že na oběd si může vybrat. Buď pstruha, nebo králíka, mě už je to jedno, já se vrátím až po obědě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama