Zahrada 2

22. května 2016 v 6:38 | Ágnes |  Duben 2016
Jaro je v plném proudu. Je čas vyrazit na zahradu. Začala jsem s osazováním záhonů. Můj muž začal s úpravou trávníka a také s likvidací krtka.

Zasela jsem ředkvičky, špenát a saláty. Je nějaké sucho. Pořád tahám konve s vodou, ale nic neroste. Měla jsem spíš rozsadit ty pampelišky, ty rostou tak nějak samy. Prý se z nich dá vyrobit výborný med.
Můj muž sekal celý den trávník. Taky jsem ho viděla rozdupávat krtičince. Myslím, že ho krtek štve.

Vysela jsem hrách a mrkev. Ředkvičky už trochu rostou. Je potřeba je pořádně zalévat. Ani ostatní plodiny se bez vody neobejdou, takže zase lítám s konví po zahradě. Miluju zalévání.
Můj muž pokračuje v sekání trávníku. Ke krtičinci posadil kočku. Chce, aby krtka ulovila.

Zasadila jsem petržel a řepu. Ze záhonu konečně vykoukl špenát. Pořád ještě nepršelo. Hypnotizuju oblohu zoufalým pohledem. Aby mi šlo zalévání lépe od ruky přikoupila jsem další desetilitrovou konev. Zalévám teď obouruč. Je to rychlejší, ale večer bývám dost unavená. Hlavně ty ruce mě nějak bolí.
Můj muž konečně dosekal zahradu. Krtkovi jsme do chodbiček nastrouhali česnek a citrónovou kůru. Nacpala jsem do krtičinců i použité citróny, ať se krtek poměje.

Dnes jsem nesázela nic. Celý den jsem zalévala. Ruce mám jak orangutan. Pořád nic neroste. Proč jsem jen nenechala na záhonu ten ptačinec žabinec. Je to prý vitamínová bomba. Může se rozrůstat i do metrové šíře a očividně nepotřebuje k životu žádnou vodu. Googlovala jsem si ho na internetu. Sehnat se teda nikde nedá, ale snad ještě nějaký na zahradě najdu. Mohla bych mu založit celý jeden záhon.
Můj muž začal znovu sekat. Myslím, že má z trávníku opravdu radost. Do krtičinců nasypal podivné granule. Asi něco pro krtka. Děti plakaly. Bylo jim krtka líto. Celé odpoledne vyhrabávaly lopatkami granule do kyblíčků.

To je ale suché jaro! Ředkvičky se hrůzou scvrkly. Špenát v pudu sebezáchovy vynechal práci s listy a raději hned vykvetl. Zbytek plodin se ještě neukázal. Už ty pitomý konve nemůžu ani vidět.
Krtek se asi naštval. Přes noc si opravil všechny cestičky a domečky. Dokonce si udělal pár nových. Můj muž je rozčilený. Samou rozčileností dnes zapomněl sekat. Celý den zběsile pumpoval vodu krtkovi do pelechu. Tajně doufám, že vyprázdní všechny naše nádrže.
Večer jsem četla dětem o krtkovi. Je to prý dobrý plavec. Voda mu vůbec nevadí.

Nemám čím zalévat. Všechnu vodu má teď krtek. Narazila jsem na zajímavý článek o domácích rostlinách. Jsou odolné, nepotřebují péči a zalévání. Líbí se mi to. Třeba taková kopřiva. Je zdravá a má všestranné použití. Kopřivy teda ještě v zahradě nemám. Jela jsem do zahradnictví.
V zahradnictví nic neměli. Nestojí za nic. Nemají ani základní rostliny. Musela jsem až za město, ale kopřivu jsem nakonec sehnala. Byla poměrně drahá. Přesto jsem vzala raději dvě, kdyby mi náhodou jedna uhynula. Na šťovík už mi tím pádem nezbyly peníze, ale to nevadí. Přinesu si z lesa medvědí česnek a šruchu si utrhnu u sousedů. O nenáročných rostlinách psali už i na internetu. Asi jim to sucho taky dává zabrat.

Konečně prší. Trávník pěkně poporostl. Můj muž bude mít radost. Zase bude moct sekat. Nádrže jsou skoro plné, takže i já budu mít o práci postaráno. Dalšího zalévání už se nemůžu dočkat. Krtek se odplavil k sousedům. Všichni jsme spokojení. Zahrada je naše potěšení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terra Terra | 12. července 2016 v 12:01 | Reagovat

Zahradní brány Pilecky

http://www.pilecky.cz/zahradni-oploceni-brany

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama