Zahradní párty

29. května 2016 v 8:42 | Ágnes |  Květen 2016
V sobotu odpoledne nás čekala narozeninová oslava. Neteř slavila deset let. Bylo krásné počasí, proto se slavilo na zahradě. Zahrada je super, a to především pro děti. Zahrada je obrovská, plná stromů, dětských domečků, prolézaček a houpaček. Zahrada má dokonce rybník a malé jezírko, gril, udírnu a ohniště. Bude to tedy zahradní párty a je třeba se řádně vypravit.

Byli jsme pozváni na druhou hodinu odpolední, takže jsme pro jistotu začali s výpravami ihned po snídani. Zabalila jsem dárky a přemýšlela, co obleču dětem, aby byly vyparáděné a přitom si mohly zahrady pěkně užívat.

S mým šestiletým synem to ještě celkem šlo. Byl nadšený, že je konečně teplo, a že může vyrazit v kraťasech. Nachystala jsem mu slušné šortky a čisté tričko, umyla ho, učesala a poslala jsem ho čekat na zahradu.

Můj muž sekal na zahradě trávník. Vypravovat se zatím odmítal. Zato se dost často osvěžoval v bazénu, který už má patnáct stupňů, je akorát na koupání, je připraven na koupací sezónu, je prostě super osvěžující. Osvěžení bylo mému muži třeba, neboť ho při sekání trávy neustále štípaly včely, které sekačku nerady, nejspíš proto, že jim bere jídlo.

Muži tedy byli na zahradě, připraveni na zahradní párty a já šla za dcerou do pokoje. Dcera se mezitím oblékla sama. Ustrojila se opravdu pečlivě. Ustrojila se jako do divadla nebo přinejmenším na svatbu. Byla upravená a vyfintěná a moc jí to slušelo. Přesto jsem se jí snažila vysvětlit, že bude potřeba se převléct, že si ty tylové šaty prostě na zahradu nevezme, že si nevezme ani ty stříbrné balerínky, a že ani nová kabelka nepřipadá do úvahy.

Dcera se urazila a zavřela se v pokoji. Já šla na zahradu popohnat alespoň mého muže, který stále sekal. Sekal rychle, neboť ho honily včely, takže to bylo fajn, protože to vypadalo, že se tím bude brzy hotov.

Syn se mezitím převlékl do plavek a plaval v bazénu na nafukovacím člunu. Jeho čisté oblečení se válelo na zemi mezi posečenou trávou. Bylo zmačkané a zelené a uválené, což mě ohromně potěšilo. Oblékla jsem ho a šla se domluvit s dcerou. Domluva se moc nezdařila, a tak jsem letěla raději znovu obléct syna, který už byl zase na člunu. Můj muž již sekal trávu u sousedů, kam ho zahnaly rozzuřené včely.

Blížila se hodina odchodu. Znovu jsem se pokusila usmířit s dcerou a znovu jsem vytáhla syna z bazénu. Také jsem telefonovala svému muži, který byl již se sekačkou ve vedlejší vesnici. Sdělila jsem mu, že už je opravdu čas se vypravit, neboť odcházíme.

Dcera se nakonec přeci jen oblékla. Vzala si bílé krajkové šaty, aby byla šik. Kecky, aby mohla běhat po zahradě. Baleríny si vzala jen tak do ruky, neboť bez nich prostě nechtěla odejít. Novou černou kabelku měla samozřejmě taky. Měla ji jen na cestu tam, protože po oslavě se již kabelka nenašla, což jí zase tak nevadilo.

Můj muž měl podivně oteklý obličej. Měl na něm několik včelích bodnutí, žihadel a včel. Náladu měl dobrou, jelikož si opravdu skvěle zasekal. S výpravami se moc nezdržoval. Na narozeniny odkráčel tak jak byl, a to i se sekačkou na trávu.

Já se vypravit vůbec nestačila. Šla jsem na oslavu v teplákách a s drdolem na hlavě. Nikoho to moc neudivilo. Chodím tak běžně, již několik let. Je to prostě moje standartní visage, a to od té doby, co mám dvě děti.

Syna jsme táhli za sebou ve člunu, který nechtěl opustit. Křičel, že na ty blbý narozeniny nejde, že chce zpátky na bazén, že bude chytat ryby.

Výprava to byla velkolepá a nezapomenutelná. Už teď se těším na příští sobotu, kdy bude slavit narozeniny teta, a kdy si to celé pěkně zopakujeme.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dalis Dalis | 31. března 2018 v 12:19 | Reagovat

pokud chcete uspořádat párty, na kterou se jen tak nezapomene, pronajměte si stan, do kterého se budete moci ukrýt před nástrahami počasí:

https://bergerstany.cz/pronajem-stanu

2 tuti tuti | 21. května 2018 v 9:34 | Reagovat

dřevěné zahradní doplňky, které obohatí naprostou každou zahradu a na zahradní párty budou působit stylově-

https://drevenedoplnky.weebly.com/d345ev283neacute-dopl328ky.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama