Kočky

14. června 2016 v 8:46 | Ágnes |  Květen 2016
Celá naše rodina miluje kočky. Matka má ráda kočky, tchýně má ráda kočky, já mám ráda kočky, má dcera má ráda kočky, teta má ráda kočky a i neteř má ráda kočky.

Kočky chová v naší rodině každý, a kdo je nemá, ten je brzo mít bude, neboť je jaro a na jaře bývají koťata.

Koťata našich koček většinou nikdo nechce, takže je rozdáváme po rodině, příbuzným a známým, ti nám zase dávají na oplátku jejich koťata a tak pořád dokola.

Všechno to začalo jedním malým kotětem, které se přitoulalo k nám na zahradu před osmi lety. Kočička si u nás brzy zvykla, zvykla si na jídlo a mazlení, na přikrmování a drbání, zvykla si na plnou misku, ale hlavně na ty sardinky v ní.

Je to tedy naše kočka, je zrzavo-bílá, je hodná a přítulná. Kočka nemá žádné konkrétní jméno, je to prostě Kočka. Volám na ni Čiči, případně Ty potvoro, a to dle situace. Kočka se k nám tedy nastěhovala a asi po roce přinesla svá první koťata.

Koťata nikdo nechtěl, přestože byla tak krásná a přestože jsme dali tolik inzerátů. Koťata nechtěla dokonce ani matka, ale přeci jen je dostala, a to hned obě dvě.

Kocourci byli také zrzavo-bílí a byli pojmenováni Garfield První a Garfield Druhý. Garfieldům se však u našich nelíbilo, takže se záhy přestěhovali k sousedům. Sousedi zpočátku nosili našim kocoury zpět, ale nakonec si je stejně oblíbili, takže si je po několika týdnech zcela dobrovolně nechali.

Rodiče byli zklamaní, ale přišlo další jaro a s ním další koťata. Byli to opět dva kocourci a opět je nikdo nechtěl, takže jsem je po šesti týdnech zase zavezla k našim. Naši pár dní dělali, že nejsou doma, ale kočky u nich stejně zůstaly, a to tentokrát nadobro.

Koťata vyrostla a jsou z nich statní kocouři, které má dcera oslovuje Daisinko a Bublinko, neboť chtěla, aby to byly holky. Já jim říkám Kocouři, Kočičáci, nebo Vy potvory. Sestra je oslovuje Hektore a Caesare, matka na ně volá Mourku a Zrzku.

Kocourům jsou jejich jména ukradená, neboť si stejně dělají vše po svém. Nejraději odpočívají v křesle v obýváku, což rozčiluje zejména otce, který neumí kocoury z křesla vyhnat, říká jim Kočky pitomý a každý den se s nimi o křeslo hádá. Debata se odehrává vždy v podvečer a vypadá následovně:

otec: "Pozor! Dolů! Mazejte!"

kocouři (leží v otcově oblíbeném křesle před televizí): "Mňau."

otec: "No co je! Běžte pryč, já si chci sednout."

kocouři (koukají na otce): "Mňau."

otec (tahá opatrně za potah na křesle): "Tak co bude! Uhněte mi!"

kocouři: "Mňau."

otec (volá na matku): "Pojď si pro ty kočky!"

kocouři (ignorují otce a olizují se): "Mňau."

otec (sedá si na malého, nepohodlného bobíka): "Kočky jedny pitomý."

kocouři: "Mňau."

Kocouři se tedy u našich skvěle zabydleli. Všichni je doma zbožňují a daří se jim skvěle.

Další várku koťat přinesla naše kočka následující jaro. Tentokrát byla koťata tři a opět se jich nikdo nechtěl ujmout, takže je dostala tchýně.

Také tato koťata dostala pěkná jména, která potěšila nejenom kočky, ale i tchána, neboť to byl on, kdo musel následně s kočkama na veterinu, kde se jména zvířat udávají, zjišťují a důsledně zapisují.

Přijímací pohovor na veterině vypadal takto:

Veterinář: "Jak se kočky jmenují?"

Tchán: "To nemůžu říct."

Veterinář: "Proč ne?"

Tchán: "Smál byste se."

Veterinář: "Nesmál. Řekněte."

Tchán: "Neřeknu."

Veterinář: "Ale řekněte. Jak se jmenuje kočka?"

Tchán: "Čiči Tlapička."

Veterinář (ovládá se a zapisuje do počítače): "A ta druhá?"

Tchán: "Čiči Pacička."

Veterinář (dusí smích): "A kocourek?"

Tchán: "Kiki Kišitek."

Veterinář: "Ha ha ha. Ha ha ha."

Sestřička: "Ha ha ha."

Lidé v čekárně: "Ha ha ha."

Tchán (naštvaně hází kočky do přepravky a odchází): "Já Vám to říkal."

Kočky jsou od té doby bez veterinárního ošetření, což jim zase tak nevadí. Kočky jsou spokojené a hodné, jsou také pracovité a užitečné, pravidelně nosí myši, krtky, potkany a ptáky. Většinu zvířectva rozcupují na rohožce, v dětském domečku na zahradě, případně pod stolem na terase, takže máme všichni radost, nejenom z těch jejich úlovků, ale z koček celkově.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama