Hry

9. července 2016 v 11:21 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
Na večírcích je kromě občerstvení také zábavný program. Zábavný program sestává z různých stolních her, především těch karetních. Programu se účastní všichni, ale především děti. Dospělí se v hraní her střídají, každý má v oblibě jinou hru, každému jde něco jiného, všichni se ohromně těší.

Začínáme většinou několika pexesy. Hráli jsme pexeso s auty, se psy, s dopravními značkami, s barbínami a s koňmi. Pexeso s večerníčky a pexeso s angličtinou. Po pexesu s kočkami si tchýně vyžádala znovu pexeso s koňmi a můj muž trval na oblíbeném pexesu s barbínami. Občas se nám všechna pexesa zamíchají, takže pak máme jedno velké pexeso, které je děsně fajn, protože se dá hrát nekonečně dlouho, v podstatě vydrží na celý večírek, někdy i na večírek další a někdy je dokonce potřeba dohrát pexeso po cestě v autě nebo doma.

Po pexesu se hrají karty. Hrajeme Uno na střídačku s Kvartetem. Hrajem Černého Petra a Kvarteto. Hrajeme Sedmu a zase Uno, popřípadě Kvarteto. Nejleší ze všech karetních her je jednoznačně Kvarteto, které se většinou pěkně protáhne, neboť každý žádá něco jiného, každý žádá jinou kartu, někteří žádají i když už karty vůbec nemají, žádá se i o karty se kterými se už dávno nehraje, žádá se o všechno možné i nemožné.

Tchýně žádala o pexeso. Tchán žádal o pivo. Matka žádala o oříšky. Sestra o sýr a děti o čokoládu. Já žádala děti, aby šly už konečně spát a otec, který nikdy nehraje, žádal, aby už po něm nikdo nic nežádal, neboť byl unavený a chtěl si jít lehnout.

Lehnout si šli nakonec všichni. Všichni byli malinko ospalí a přejezení, všichni se těšili na další den v lázních, který konečně sliboval pořádné zážitky, relaxaci, bazén, saunu, kávičky a lázeňské oplatky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | Web | 10. července 2016 v 17:30 | Reagovat

Takový večírky jsme pořádali taky, dokonce i oblíbenou kanastu jsme dávali často..kde jsou ty časy. ;-)

2 Kiki Kiki | 11. července 2016 v 11:56 | Reagovat

Výstižně napsané, těsím se na další společný výletík! :-D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama