Kachny

15. července 2016 v 7:25 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
Jezírko v lázeňském parku je rovněž rozlehlé. Lemují ho vzrostlé stromy a letité vrby, které rostou i na ostrůvku uprostřed jezera. V jezírku jsou kachny a ryby, jsou tam i dvě želvy a červení kapři, jsou tam kačeny, kačeři a loďky, ale především ty kachny.

Kachny jsou takové lázeňské, jsou zvyklé na turisty. Kachny se nechávají krmit. Kachny mají rády pečivo od snídaně a je jich tolik, že přestože je chodí krmit všichni turisti z lázeňského městečka, kteří jsou schopni ujít několik mil přes park, aby se k jezeru vůbec dostali, přesto jsou ty kachny neustále při chuti a soupeří o každé sousto.

U jezírka jsme byli ten den nejspíš první. Kachny ještě nesnídaly, byly hladové a nedočkové. Sotva spatřily v našich rukou krajíce, vrhly se na nás, vylézaly z vody, další přilétaly narychlo z ostrůvku a z protějšího břehu, dokonce přiletěly i kachny z nedaleké přehrady, takže jsme měli o krmení postaráno a bylo to moc fajn.

Děti nestačily pečivo trhat na kousky. Házely kachnám celé rohlíky, bagety, vánočky a pecny chleba. Naštěstí jsme toho krmení měli celkem dost, a když už nám pečivo docházelo, přiběhl otec, který se cestou stavil v restauraci, aby měl něco pro kachny, takže jsme měli do zásoby.

Syn pořádal kačenám závody, šikoval kačeny do dvojstupu a vůbec s ptactvem díky pečivu snadno manipuloval, takže se náramně bavil.

Dcera se houpala s kačenami na houpačce, kačeny za ní lezly i na prolézačky a na skluzavku, prostě jsou to takové kačeny vhodné k dětem, takže jsme si mohli s mým mužem na chvilku odpočinout, mohli jsme si konečně sednout na lavičku vedle kačen, mohli jsme pozorovat jezero, kačeny a děti a konečně byla chvilka klidu.

Potom se děti ještě s kačenama vykoupaly v jezeře a šli jsme spokojeně zpátky, přes celý park, několik desítek kilometrů, šli jsme zpátky do našeho lázeňského městečka na oběd.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama