Sauna

27. července 2016 v 14:12 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
Hotelový saunový svět zahrnuje saunu finskou, saunu bylinnou, saunu parní, také Kneippův chodník a odpočívárnu, několik sprch s ledovou vodou a jednu s obrovským vědrem, ve kterém je rovněž osvěžující ledová voda.

Ve všech saunách je příjemné horko, všude hraje relaxační hudba, všude je teplo a parno, ale především dost horko.

Do sauny chodíme rádi před večeří i po večeři. Chodíme tam celá rodina. Chodí dokonce i děti. Chodí tam i jiní hosté z hotelu i mimo hotel. Chodí tam i paní ze saunové recepce, která vše kontroluje, všechno řídí a na všechno dohlíží, neboť sauna je plná pravidel, doporučení, zákazů a příkazů.

V sauně nesmíte pobývat v plavkách a gumových pantoflích. V sauně musíte zavírat dveře. V sauně nesmíte křičet a mluvit. V sauně nesmíte zbytečně otevírat dveře. V sauně nesmíte nikoho rušit. V sauně musí být klid, zavřené dveře, naprosté ticho, ale hlavně dobře zavřené a utěsněné dveře.

Sestra hned po příchodu zamířila do sauny finské, neboť jinde je jí zima, v ostatních saunách málo topí, v ostatních to není ono, ostatní jsou moc studené.

Já, matka a děti jsme pro začátek zvolily saunu bylinkovou, která je přeci jen poněkud méně vyhřátá. I tak jsme ale musely nechat malinko přiotevřené dveře, neboť děti křičely, že je jim hrozné horko. Také neustále přebíhaly i do jiných saun, protože si to chtěly všechno vyzkoušet, protože chtěly všechno vidět, protože to prostě byla legrace, takže vůbec nemělo smysl dveře zavírat.

Otec byl v sauně parní, měl kvůli dětem také otevřené dveře, měl tam takový malý průchod a průvan, kterým ta pára postupně unikala ven, takže tam po chvíli už žádná nebyla.

Jediné dveře, které zůstaly zavřené, byly dveře od sauny finské, a to proto, že je sestra zevnitř zuřivě držela, neboť v sauně nesnáší, když někdo ruší, když někdo neustále vyrušuje, když někdo pořád otevírá dveře. Dveře jí pomáhali držet i ostatní návštěvníci sauny, kteří také neradi vyrušování. Ven pouštěli pouze jednoho zpoceného a červeného pána, který nás neustále okřikoval a napomínal, abychom byli potichu.

My jsme se snažili nikoho nerušit. Tiše jsme si špitaly a povídaly s matkou. Povídaly jsme si samozřejmě i s otcem, a to přes otevřené dveře obou saun, tedy té bylinné a parní, povídali jsme si zejména o tom, kde jsou děti, jestli už jdou ze sauny ven, nebo zda jdou dovnitř, jestli neolizují homole soli, jestli sedí spořádaně na prostěradle, jestli se nepřibližují k horkým kamenům, jestli se zase nekoupou v tom ledovém bazénku Kneipova chodníku, jestli jsou v pořádku a hlavně pod dozorem, protože děti je prostě potřeba neustále hlídat, kontrolovat a napomínat.

Dětem se v sauně moc líbilo. Bylo tam prý dost horko. Pára štípala do očí. Nedalo se tam vůbec dýchat. Nebylo tam moc vidět. V bylinkové to podle syna podivně páchlo, hrozně se potil a vůbec to tam bylo děsně prima, a to především když se mohlo chodit ze sauny do sauny, běhat sem a tam, otvírat dveře, přivírat dveře, nakukovat přes dveře a držet dveře co nejvíc otevřené.

Když jsme tedy všechny sauny pořádně provětrali, šli jsme postupně do sprch, tedy respektive pod ten kbelík s ledovou vodou. Každý si ho statečně vylil na hlavu. Kdo statečný nebyl, tomu ho vylili na hlavu ostatní, mého muže praštil kbelík do hlavy, takže měl po zbytek pobytu na čele bouli, ale jinak to zvládly bez problémů i děti, které pod kbelíkem řvaly, jako když je na nože bere.

Sauny jsme si tedy v poklidu užili a mohli se vrátit do bazénu a do vířivky, kde jsme si o saunování ještě pořádně popovídali a náležitě vše rozebrali, takže zítra už půjdeme do sauny jako profíci, jako opravdoví znalci. Zítra už si třeba i sundáme plavky, gumové žabky, župany, brýle, náušnice a hodinky. Zítra už možná zavřeme i ty dveře, protože teď už to všechno známe a víme, jak se správně a spořádaně saunovat.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dáša Dáša | Web | 28. července 2016 v 11:23 | Reagovat

Tak, a odpoledne jdu do sauny, mám prostě na ní chuť!!!

2 Menos Menos | 22. února 2017 v 10:37 | Reagovat

Luxusní vířivku či saunu můžete mít i u vás doma.

http://www.virivkysauny.cz/sk/sauny/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama