Snídaně

11. července 2016 v 7:37 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
Snídaně se podávají ráno od půl osmé až do desíti, takže si můžete v lázních opravdu přispat, můžete si odpočinout, můžete lenošit.

My si teda moc přispat nemohli, protože otec vstává brzy, odhaduji tak kolem čtvrté, páté. V šest hodin již klepal na naše dveře, chtěl se podívat na děti, chtěl vědět, zda jsou již vzhůru, jestli jsme se už probudili a jestli už jdeme na snídani.

Otec šel na snídani v každém případě, neboť měl již hlad. Šel do restaurace, která byla sice ještě zavřená, přesto otec nesnídal sám, snídal s tchánem, který byl v restauraci již od pěti, byl už po snídani, svačině a možná dokonce i po obědě.

Postupně jsme se v restauraci sešli všichni, až na sestru, která již od šesti plavala v bazénu. Bazén otevírají v deset hodin, ale to sestře nevadilo, plavala potmě, sama a v klidu, plavala několik hodin, plavala až do snídaně, takže si to užila a byla spokojená.

Na snídani se většinou rozebírá program dne, který je značně komplikovaný, a to především kvůli objednaným masážím, koupelím a procedurám.

Masáže si všichni rezervují předem, takže při příjezdu již dostanou na recepci individuální časový rozvrh, kterým je nutno se řídit, který je potřeba dodržovat. Já žádný rozpis nemám, neboť mám děti, které musí někdo hlídat, běhat s nimi po parku a lovit je v bazénu. Zajímá mě pouze to, kdo bude v kterou hodinu volný, aby mi s dětmi pomohl, aby je na chvilku pohlídal.

Matka řekla, že má jednu masáž v deset a druhou v jednu. Otec prohlásil, že to má dnes volnější, neboť má již jednu masáž za sebou, druhou má za půl hodiny a před večeří jde do tureckých lázní v městečku. Sestra, která již vylezla z bazénu, potvrdila, že i ona má dopoledne volnější, neboť má jen perličku a rašelinový zábal. Musí ovšem ještě trochu pracovat a také uplavat dalších sto mil v bazénu. Před obědem si půjde zaběhat a turecké lázně v podvečer určitě stihne. Tchýně potvrdila, že dnes nestihne nic, neboť bude běhat z masáže na masáž, a že se nejspíš uvidíme až večer. Na tchánův rozvrh se nedostalo, neboť matka přiznala, že to celé popletla a dívala se na zítřek, takže bylo nutné začít od začátku. Pak si otec všiml, že matka čte omylem jeho rozvrh masáží, takže se začínalo opět nanovo. Nakonec matka zděšeně odběhla od snídaně, neboť se ukázalo, že má být již pět minut naložena v perličkové lázni.

Zbytek rodiny poklidně dosnídal. Já měla hlavu plnou časových rozvrhů a nepamatovala si vůbec nic, takže jsem oznámila, že po snídani odcházíme s dětmi do parku krmit kachny a pokud bude někdo volný, ať se k nám připojí.

Děti při slově kachny zajásaly a v mžiku vybrakovaly snídaňový stolek s pečivem, takže jsem od snídaně odcházela s několika pecny chleba a asi třiceti rohlíky. Zbytek pečiva jsme táhli v košících za sebou, takže ten, kdo přišel na snídani po nás, měl smůlu, protože již nebylo žádné pečivo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama