Turecké lázně

25. července 2016 v 12:36 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
Turecké lázně v městečku prošly nedávno celkovou rekonstrukcí. Jsou postaveny v orientálním maurském stylu. Mají čtyřicet stupňů horkou sirnou termální léčivou vodu a jsou vhodné zejména na problémy s klouby, revmatismem a pohybovým aparátem.

Turecké lázně jsou nejlepším místem pro klidnou relaxaci. Celá procedura zahrnuje koupel a následný odpočinek, trvá zhruba jednu hodinu, probíhá v naprostém tichu a pohodě, slibuje krásné uvolnění a odpočinek a je jako stvořená pro naši rodinu.

Po odložení šatstva v kabinkách byly do bazénu vpuštěny nejprve ženy zahalené pouze do lehkých bílých prostěradel. Následně přišli ze svých šaten muži opásáni bílými bederními rouškami. Všichni se usadili na bílá sedátka po obvodu bazénu, všichni si užívali léčebnou lázeň, klid, ticho, horkou vodu, pohodu a relaxaci, ale především ten klid a ticho.

Klidnou atmosféru se snažila dodržet také má sestra, která měla malinko zpoždění, přišla o trochu později, někde se zdržela, takže se snažila vše dohnat. Spěchala do bazénu v zářivě růžovém prostěradle, které se v sále opravdu vyjímalo, takže byla skutečně nenápadná. Hnala se do vody i s kávou a laptopem, plavala v té sirné vodě k rodičům, neboť bylo potřeba jim trochu vyčinit za to, že na ni opět nepočkali. Plavala, přestože je to v bazénu zakázáno, plavala a spílala, plavala a plavalo s ní i růžové prostěradlo, které ovšem plavalo vzduté nad hladinou, takže několik starších dam prchalo z bazénu, neboť si myslelo, že se k nim blíží rozzuřená labuť. Muži neprchali, neboť měli pod sestřiným prostěradlem pěkný výhled, tudíž je nakonec musel k opuštění bazénu vyzvat personál. Následně byly odveleny do šaten i ženy. V bazénu zůstala pouze matka, která si koupala i celou hlavu, takže pokyn k opuštění bazénu neslyšela.

Každý byl následně ve své šatničce položen na lůžko a pro zvýšení účinku léčebné koupele zabalen do několika prostěradel a dek. Následoval dvacetiminutový odpočinek v naprostém tichu, které všichni precizně dodržovali, které se nikdo neopovážil porušit.

Otec po ulehnutí okamžitě usnul a hlasitě chrápal. Matka na něj z vedlejší šatničky důrazně mlaskala a sestra, která i na dálku poznala známý zvuk, bušila na otce přes stěnu. Tchán, který spěchal na večeři, začal v šatničce již po dvou minutách štrachat a oblékat se. Oblékal se rovněž můj muž, který nemá rád zbytečné prodlevy a oblékala se i tchýně, která se snažila následně zmizet zadním vchodem, aby nemohla být se zbytkem rodiny jakkoli spojována. Ostatní zůčastnění křičeli: "Ticho!" případně: "Tiše!" nebo "Pšt!", takže relaxace byla v plném proudu a všichni si dosyta odpočinuli.

Všem se to ohromně líbilo, takže se u večeře domluvili, že na druhý den půjdou určitě ještě jednou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama