Večírek

7. července 2016 v 8:35 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
Lázeňské večírky jsou rodinného typu. Účastní se jich celá rodina, všichni, včetně dětí. Večírky jsou pořádané pouze a výlučně pro naši rodinu. Večírky se konají v lázních každý večer, konají se na pokoji rodičů, konají se do pozdních nočních hodin a jsou zábavné, hlasité a velkolepé.

Po večeři jsme se tedy odebrali všichni na pokoj rodičů, kde již otec nachystal bohaté pohoštění.

Děti se ihned po příchodu vrhly na vybalené sladkosti. Postupně snědly několik bonboňér, tabulek čokolád, čokopiškotů, sušenek a sáčků z gumovými medvídky. Když byly sladkosti dojezeny, nezbylo než pustit se do lázeňských oplatků, které jsou křupavé, jsou sladké a voňavé, jsou veliké a kulaté a především nádherně drobí, takže byly za chvíli všude drobky, oplatky a kousíčky oplatků.

Matka se sestrou vyluxovaly mističky se slanými oříšky a mandlemi. Poté se daly do louskání buráků, kterých tu bylo několik pytlů. Buráky chutnají nám všem, buráky louskali na večírku naprosto všichni a otec na burácích dokonce i spal, neboť většina seděla při louskání buráků na otcově posteli, takže měl po večírku otec postel plnou slupek a oříšků. Slupky byly i pod postelí a na zemi, byly na koberci i v koupelně. Slupky byly i na balkoně, byly prostě všude, takže ráno bude mít paní uklízečka radost.

Muži pojídali klobásky a sýry, kterých tu bylo také několik talířů. Dva talíře otec dokonce nechtěně vysypal, takže byly klobásky i pod postelí a v posteli. Moc mu to nevadilo, neboť otec má klobásky moc rád.

Všechno občerstvení se zapíjelo rozličnými alkoholickými nápoji zejména vínem, slivovicí a čepovaným pivem, pro které běhala sestra dolů do hotelového baru. Muži byli žízniví, tudíž sestra běhala celý večer, v podstatě nedělala nic jiného. V mezičase si pouze odskočila do sauny, neboť ten, kdo se večer saunuje, dostane slevu na občerstvení, tedy v našem případě na pivo, takže se to vlastně ohromně vyplatilo a večírek byl označen za vydařený.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Královna ročníku Královna ročníku | Web | 7. července 2016 v 8:41 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama