Oplatky

16. srpna 2016 v 7:32 | Ágnes |  Ágnes s rodinou v Lázních
V lázních se prodávají tradiční lázeňské oplatky. Můžete si koupit kulaté nebo trojhránky, vanilkové nebo oříškové, teplé nebo studené, jeden nebo rovnou celé balení.

Naše rodina kupuje každopádně ty v krabici, kde jich je celkem šest, takže si smlsnete. Kupujeme je ihned po příjezdu, každý den, ráno v poledne i večer, neboť nám všem ohromně chutnají.

Oplatky vozíme také domů, pro sebe i pro příbuzné, ale především pro sebe a pro děti.

Před odjezdem jsem na poslední chvíli běžela do městečka pro oplatky. Koupila jsem oříškové pro děti na cestu, vanilkové pro děti domů, čokoládové pro babičku, kokosové pro sousedku, která nám v naší nepřítomnosti obstarává zvířectvo, a také několik krabic různých příchutí pro sebe.

U stánku jsem potkala tchýni. Zrovna si pochutnávala na oplatku. Koupila rovněž několik krabic oříškových pro mé děti a její další vnoučata, nugátové pro manžela a citronové pro kolegyně z práce.

Když už jsme byly skoro u hotelu, tak si vzpomněla, že nemá oplatky pro tetu a jejího muže, takže se musela ke stánku vracet. Pro jistotu koupila několik plonkovních krabic, kdyby si cestou ještě na někoho vzpomněla.

V hotelu na schodišti jsem narazila na matku. Plahočila se s plnými taškami. Měla v nich oplatky. Oříškové pro sebe, vanilkové pro mou starší sestru, kokosové pro mou mladší sestru, nugátové pro mého bratra, čokoládové pro babičku a citronové pro mé děti. Když jsme se úspěšně dostaly i s oplatky na pokoj, vtrhla tam má starší sestra a vyčinila matce, že vanilkové nerada, a že by raději skořicové. Matka popadla tašky a letěla tedy znovu ke stánečku, kde už pomalu zavírali, neboť už neměli co prodávat.

Nakonec jí ale ty skořicové přeci jen narychlo upekli, takže to dobře dopadlo a bylo vše v pořádku.

Oplatků jsme měli tolik, že jsme si museli půjčit vozík, abychom je vůbec přepravili domů. Doma už oplatky nikdo nechtěl. Doma už to není ono. Doma už nikomu nechutnají.

Příbuzní oplatky taky neradi, ale něco jim člověk přivézt musí, takže kupujeme oplatky dál a dál a už se zase těšíme, až pojedeme příště do lázní, a až si tam ty oplatky zase koupíme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 16. srpna 2016 v 8:19 | Reagovat

Byla jsem v lázních v Jeseníkách a je to tam moc pěkné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama