Škola

5. září 2016 v 11:03 | Ágnes |  Září 2016
Poslední týden prázdnin, poslední týden volna, poslední týden před začátkem nového školního roku. Je čas, připravit se do školy. Dcera nastupuje do třetí a syn do první třídy. Ani jeden z nich nechce o škole prozatím ani slyšet. Jsou přeci prázdniny! Já jsem z předškolních příprav dost nervozní. Už týden pořádně nespím. Celé noci se uklidňuju čokoládou.

Dnes jsem vyrazila na nákup školních pomůcek pro děti. Seznamy mám, letos dokonce dva. Jsou přehledné, jsou na A4, jsou detailní a vyčerpávající.

Synovi je potřeba sehnat zásobník na číslice, zásobník na písmena, desky na sešity a samozřejmě aktovku a pouzdro.

Dcera potřebuje navíc i pravítka a kružítko, také špejle a korkové zátky, šanon, fólie, slohu na výkresy a sešit na čtenářský deník.

Oba dva musí mít sešity, obaly, tužky a pera, také vodové a temperové barvy, štětce, kalíšky, zástěry, podložky, palety, plastelínu, pastelky, lepidlo a barevné papíry. Jsem z toho celá zmatená. Celkově to vypadá, že děti nastupují na uměleckou výtvarnou školu. Snědla jsem další Milku a volala do školy, abych si to ověřila.

Paní ředitelka mě ujistila, že se jedná o běžnou základku. Seznamy platí.

Jela jsem tedy do nejbližšího hypermarketu. Všechny školní potřeby byly označeny červeným štítkem s nápisem akce. Myslím, že ta červená znamená něco jako: Pozor zvyšujeme ceny! Slovo akce potom super navýšená cena. Okamžitě jsem tedy telefonovala svému muži a upozornila ho na to, že bude nejspíš potřeba, aby si našel ještě jedno zaměstnání.

Pak jsem se pustila do nakupování. Bylo to náročné, neboť jsem nebyla sama. Byly tam celé davy školáků, rodičů i prarodičů. Všichni drželi v jedné ruce seznamy, všichni byli malinko nervozní a zpocení, všichni si tu přípravu užívali. Celé nákupy probíhaly v duchu: Kdo dřív přijde, ten víc sešitů sebere. Kdo chvíli stál, už maluje opodál a kdo pozdě chodí, ten nemaluje vůbec.

Největší rvačka byla ovšem o obaly, kterých v regále rychle ubývalo, takže jsem se vrhla do davu, protože kdo se bojí, neobaluje, popadla jsem nějaké balíčky s obaly a běžela jsem se zhroutit mezi regály se sladkostmi, kde jsem tajně snědla dvě snickersky a jednu milky way.

Večer jsem pak mému muži referovala o přípravách do školy. Ukázala jsem mu dvě hromady školních potřeb. Myslím, že mě jako obvykle moc nevnímal. Vyskočil až při slově účet a chtěl znát celkovou sumu. Také se divil, proč jsem mu tvrdila, že jsem dobře pořídila.

Upozornila jsem ho na to, že dobře neznamená zadarmo, a předložila mu i druhý účet z obuvi, neboť děti potřebují do školy samozřejmě také papuče, cvičky a alespoň jedny slušné boty.

Účty za čokolády jsem raději vyhodila.

Celou noc jsem nespala. Zdálo se mi, že mě pronásledují sešity, učebnice a češtinářka z gymplu.

Zítra se jde do školy. Nachystala jsem dvě aktovky, podepsala veškeré pomůcky, papuče, švihadla, ručníky i cvičky. Děti byly celý den venku na hřišti. Do školy se pořád netěší.

První den ve škole za námi. Zvládla jsem to na výbornou. Ve škole se mi líbilo. Dceři moc ne. Syn fňukal, že to bylo blbý. Prý se vůbec neučili. Celý den si hráli na školní zahradě. Úkoly však dostaly. Moc se tím ovšem nestresují. Dcera se zavřela s mobilem v pokoji. Syn si staví lego. Já mám nervy v kýblu! Do rána musím obalit a podepsat všechny sešity a učebnice, vyplnit údaje v Žákovských knížkách, vybrat dětem zájmové kroužky, zaplatit obědy a družinu a rozstříhat číslice a písmena.

Těch písmen je několik archů, takže si jedu pro čokolády do Makra.

Začal nám další školní rok.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 14. září 2016 v 10:37 | Reagovat

Moc jsem se u vašeho článku pobavila :-)) Letos jsem poprvé chystala do školy prvňáčka a taky jsem z toho měla pěkné nervy. Dcerka se naštěstí do školy těšila, já už teda moc ne. Úplně vám rozumím a už teď mám hrůzu z toho, jak to bude vypadat příští rok, dcerka půjde do druhé a syn do první. Hlavní je se z toho nezbláznit :-) Držte se!

2 Ágnes Ágnes | 21. září 2016 v 11:47 | Reagovat

[1]:Děkuju a ať se ve škole daří!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama