U pokladny

23. září 2016 v 8:47 | Ágnes |  Září 2016
Dnes ráno jsem se malinko zdržela u pokladny v obchodě. Neměla jsem v plánu dělat veliký nákup, popadla jsem jen pár nezbytností, normálně jsem nakoupila, měla jsem před sebou jeden plný vozík potravin, druhý jsem táhla za sebou a už jsem spěchala k pokladně, už jsem se řadila do fronty.

Fronta u pokladny byla poněkud delší, byla trošku větší než obvykle, táhla se skoro až dozadu k pečivu a téměř se nehýbala. V pokladně byla nová paní pokladní, byla tam ten den poprvé, teprve se zaučovala, zaškolovala a zapracovávala. Každou chvíli někam telefonovala o radu, žádala kód na pomeranče, na chleba i na rohlíky, pořád se na něco ptala, něco stornovala a opravovala.

My zákazníci jsme byli soucitní, shovívaví a vlídní, všichni jsme trpělivě stáli a čekali. Vlastně nám ani nic jiného nezbývalo, neboť to byla jediná otevřená pokladna v celém obchodě.

Když jsem se po několika hodinách ve frontě dostala k pojízdnému pásu pokladny, byla přede mnou již pouze jediná zákaznice, takže to vypadalo velice nadějně. Dokonce jsem si v tu chvíli plánovala, že ještě stihnu zaskočit i vedle do masny a do zeleniny, že celé to nakupování zvládnu, že to všechno vyřídím a pořídím, a to za jeden jediný den.

Paní přede mnou již měla nákup sečtený, už to chtěla celé zaplatit, když si vzpomněla, že má ještě nějaké poukázky. Poukázky na knihu zdarma, na máslo, na maso i na zeleninu. Měla také několik stravenek, takže se to celé odčítalo a kalkulovalo, a když to bylo celé hotovo, vytáhla ta paní další poukázky na slevu, které již ovšem nešlo použít.

Zákaznice se nehodlala vzdát, chtěla poukazy uplatnit všechny do posledního, takže bylo nakonec rozhodnuto, že se ten její nákup musí rozdělit na nákupy dva. Rozdělí se samozřjemě i slevy, poukazy a stravenky a bude to tak, jak to má být, bude to všechno v pořádku.

Paní prodavačka tedy zavolala vrchní pokladní, aby polovinu nákupu vystornovala. Poté znovu odečetla všechny poukazy, kupony a slevy, přesto jí opět vyšla dosti vysoká částka, kterou zákaznice odmítla zaplatit, žádala další storno a odčítání a nakonec přiznala, že na takový nákup vůbec nemá peníze.

Opět se tedy volala vrchní pokladní, opět se stornovalo a přepočítávalo. Celá fronta, která se už klikatila mezi všemi regály obchodu, ven ze dveří, na ulici a do sousední vesnice, celá ta fronta si potichu špitala, že ta paní u pokladny nemá na zaplacení. Všichni kroutili hlavou, všichni si nenápadně kontrolovali hotovost a peněženky a několik zákazníků dokonce tajně opustilo prodejnu.

U pokladny se mezitím pořád účtovalo, pořád to nějak nevycházelo, až se konečně přišlo na to, že se neodečetla poukázka na knihu zdarma. Tím pádem se to znovu celé namarkovalo a odečetlo a paní konečně mohla zaplatit. Navíc jí zbyly i nějaké peníze, takže si v klidu nechala napočítat i tu druhou polovinu nákupu, opět uplatnila nějaké poukázky, slevy a bonusy, dokonce jí to všechno vyšlo, takže mohla i tento nákup uhradit a spokojeně odejít.

Bylo něco málo před zavíračkou a já byla konečně na řadě, konečně se to trochu pohnulo. Dokoce nám to šlo i pěkně od ruky. Paní pokladní markovala, já skládala nákup do tašek, všechno jsem balila a pakovala, pak jsem otevřela peněžku a zjistila jsem, že v ní nemám kreditní kartu, kterou jsem si den před tím přendala do jiné kabelky.

O paní pokladní se v tu chvíli pokoušely mrákoty. Řekla, že tak velké storno už tedy dnes nedá, že je zcela vyčerpaná, že už to prostě nezvládne, že už tu stornuje bezmála dvanáct hodin, a že se s něčím podobným za celou svou kariéru pokladní ještě nesetkala.

Na závěr pak ještě dodala, že tohle je tedy vážně den na posrání, s čímž jsem souhlasila nejenom já, ale i vrchní pokladní a celý zbytek fronty.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 23. září 2016 v 9:17 | Reagovat

No mě by asi kleplo. Taky jsem zažila novou pokladní, ale přece jen to bylo o fous rychlejší.

2 Danča Danča | Web | 24. září 2016 v 13:03 | Reagovat

Nojo, někdy když se daří, tak se daří****

3 Matěj Matěj | Web | 28. září 2016 v 13:01 | Reagovat

Standard :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama