Hrneme Vánoce

23. října 2016 v 17:40 | Ágnes |  Říjen 2016
V neděli odpoledne jsme byli na návštěvě u rodičů mého muže. Po kafíčku, po zákusku, po chlebíčcích i jednohubkách, po čaji i po višňovce mě tchýně v nestřeženém okamžiku nenápadně odtáhla do pokoje pro hosty, kde ve skříních, v posteli, pod postelí, na skříni i za skříní schovává nakoupené dárky k Vánocům.

Rychle jsem se snažila vybavit si, co je za den, co je za měsíc, kolik dní zbývá do začátku adventu, do začátku prosince, do začátku listopadu. Listovala jsem v kalendáři sem a tam, ale ať jsem se snažila sebevíc, stále mi vycházelo, že je podzim, že pouštíme draky, že dlabeme dýně, že sbíráme listí a ořechy, že je teprve říjen a že na vánoční dárky je ještě spousta času.

Tchýně byla opačného názoru. Postupně přede mě vyložila celou svou vánoční nadílku. Ukázala mi dárky pro děti, dárky pro mého muže, dárky pro tetu a pro strýce. Ukázala mi dokonce i dárky pro mě samotnou, pro všechny své kamarádky a spolupracovníky, dárky pro vnoučata, pro příbuzné a také dárky na příští a přespříští Vánoce.

"Já už ty Vánoce prostě hrnu." uzavřela výklad tchýně a zahrnula mě další ukázkou darů k dceřiným narozeninám, k narozeninám tchána, k narozeninám mého muže, mého syna a k narozeninám dalšího příbuzenstva.

Začalo mi hučet v hlavě. V uších se mi rozeznělo Rolničky, rolničky… Polilo mě strašné horko. Udělalo se mi tak nějak celkově zle a dokonce se mi i chtělo malinko brečet, ale nic naplat, jednou naočkovaná dárkovým šílenstvím, odcházela jsem domů s tím, že je nejvyšší čas začít hrnout Vánoce.

Prozatím se mi podařilo nahrnout do komory polovinu hračkářství, celou drogérii, asi třetinu parfumérie, dvě knihkupectví a několik internetových obchodů.

Jsem ovšem teprve na začátku.

Dnes jsem telefonovala sestře do Prahy. Když jsem jí oznámila, že již hrnu Vánoce, začala sestra křičet hrůzou. Nejprve křičela do telefonu, potom na taxík a následně na celé Palladium, kam okamžitě vyrazila na nákup vánočních dárků.

Když zavěsila, volala obratem otci. Během rozhovoru se zmínila o svých vánočních nákupech, o zakoupených darech a o začátku předvánočního shonu.

Otec se nenechal dvakrát pobízet. Bez meškání nastartoval auto a odjel do nejbližšího hypermarketu.

Večer jsem mluvila s matkou. Řekla mi, že se otec nejspíš zbláznil, že nahrnul do domu polovinu Lídla, celý Kaufland a dvě Tesca, že celé dny objíždí potraviny, že pořád nakupuje a že dělá tajné zásoby. Ptala se mě, zda se neblíží nějaká přírodní katastrofa nebo válečný konflikt.

Informovala jsem matku o tom, že otec již nejspíš začal hrnout Vánoce. Potvrdila jsem, že ani já s přípravami neotálím. Řekla jsem jí, že už to hrnu ve velkém, že tchýně už má nahrnuto, že sestra s hrnutím již také začala a že se na nás Vánoce hrnou mílovými kroky.

Matka zavěsila s tím, že se na ni hrnou mdloby a že musí okamžitě na vzduch, takže mi nezbylo než jí ještě narychlo poslat esemesku, ve které jsem ji upozornila na to, že by si měla s vánočními nákupy pospíšit a že by rozhodně měla začít dřív, než se do obchodů nahrnou ostatní.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 23. října 2016 v 19:23 | Reagovat

Uz je pozde@Palladium dnes praskalo ve svech:))

2 Romana Romana | Web | 24. října 2016 v 9:47 | Reagovat

Já už hrnu Vánoce cca tři neděle, dokud není tolik lidí...

3 KIRAwelm KIRAwelm | E-mail | Web | 14. července 2018 v 0:44 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/swollen-feet-and-legs-during-pregnancy-what-is-your-reaction>swollen feet and legs during pregnancy</a>

4 MirkaLoda MirkaLoda | E-mail | Web | 26. července 2018 v 20:06 | Reagovat

Peels can help to escape from the greater part old changes dermatological cover. Procedures effective at any time, intended for skin of any type. After light exfoliation disappear small wrinkles, skin area turns out smooth, smooth. Regeneration – 3 days. deeper peeling well struggles wrinkles (expression, age, smoothing small pits, removes age spots.
Rehabilitation – seven days. Deep peeling conducting in the beauty clinics. This is very efficient operation, although requires long term adaptation – up to one month.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel>benefits of a chemical peel</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama