Hrneme Vánoce

23. října 2016 v 17:40 | Ágnes |  Říjen 2016
V neděli odpoledne jsme byli na návštěvě u rodičů mého muže. Po kafíčku, po zákusku, po chlebíčcích i jednohubkách, po čaji i po višňovce mě tchýně v nestřeženém okamžiku nenápadně odtáhla do pokoje pro hosty, kde ve skříních, v posteli, pod postelí, na skříni i za skříní schovává nakoupené dárky k Vánocům.

Rychle jsem se snažila vybavit si, co je za den, co je za měsíc, kolik dní zbývá do začátku adventu, do začátku prosince, do začátku listopadu. Listovala jsem v kalendáři sem a tam, ale ať jsem se snažila sebevíc, stále mi vycházelo, že je podzim, že pouštíme draky, že dlabeme dýně, že sbíráme listí a ořechy, že je teprve říjen a že na vánoční dárky je ještě spousta času.

Tchýně byla opačného názoru. Postupně přede mě vyložila celou svou vánoční nadílku. Ukázala mi dárky pro děti, dárky pro mého muže, dárky pro tetu a pro strýce. Ukázala mi dokonce i dárky pro mě samotnou, pro všechny své kamarádky a spolupracovníky, dárky pro vnoučata, pro příbuzné a také dárky na příští a přespříští Vánoce.

"Já už ty Vánoce prostě hrnu." uzavřela výklad tchýně a zahrnula mě další ukázkou darů k dceřiným narozeninám, k narozeninám tchána, k narozeninám mého muže, mého syna a k narozeninám dalšího příbuzenstva.

Začalo mi hučet v hlavě. V uších se mi rozeznělo Rolničky, rolničky… Polilo mě strašné horko. Udělalo se mi tak nějak celkově zle a dokonce se mi i chtělo malinko brečet, ale nic naplat, jednou naočkovaná dárkovým šílenstvím, odcházela jsem domů s tím, že je nejvyšší čas začít hrnout Vánoce.

Prozatím se mi podařilo nahrnout do komory polovinu hračkářství, celou drogérii, asi třetinu parfumérie, dvě knihkupectví a několik internetových obchodů.

Jsem ovšem teprve na začátku.

Dnes jsem telefonovala sestře do Prahy. Když jsem jí oznámila, že již hrnu Vánoce, začala sestra křičet hrůzou. Nejprve křičela do telefonu, potom na taxík a následně na celé Palladium, kam okamžitě vyrazila na nákup vánočních dárků.

Když zavěsila, volala obratem otci. Během rozhovoru se zmínila o svých vánočních nákupech, o zakoupených darech a o začátku předvánočního shonu.

Otec se nenechal dvakrát pobízet. Bez meškání nastartoval auto a odjel do nejbližšího hypermarketu.

Večer jsem mluvila s matkou. Řekla mi, že se otec nejspíš zbláznil, že nahrnul do domu polovinu Lídla, celý Kaufland a dvě Tesca, že celé dny objíždí potraviny, že pořád nakupuje a že dělá tajné zásoby. Ptala se mě, zda se neblíží nějaká přírodní katastrofa nebo válečný konflikt.

Informovala jsem matku o tom, že otec již nejspíš začal hrnout Vánoce. Potvrdila jsem, že ani já s přípravami neotálím. Řekla jsem jí, že už to hrnu ve velkém, že tchýně už má nahrnuto, že sestra s hrnutím již také začala a že se na nás Vánoce hrnou mílovými kroky.

Matka zavěsila s tím, že se na ni hrnou mdloby a že musí okamžitě na vzduch, takže mi nezbylo než jí ještě narychlo poslat esemesku, ve které jsem ji upozornila na to, že by si měla s vánočními nákupy pospíšit a že by rozhodně měla začít dřív, než se do obchodů nahrnou ostatní.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 23. října 2016 v 19:23 | Reagovat

Uz je pozde@Palladium dnes praskalo ve svech:))

2 Romana Romana | Web | 24. října 2016 v 9:47 | Reagovat

Já už hrnu Vánoce cca tři neděle, dokud není tolik lidí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama