Sama doma 2

21. října 2016 v 12:17 | Ágnes |  Říjen 2016
Můj muž dnes opět odcestoval. Mezi pracovními pobyty měl týden volna. Týden lenošení a odpočinku. Týden, který strávil doma a který jsme si všichni naplno užívali.

Děti měly radost, že je tatínek konečně zase doma, že s nimi může jít koupit draka, pouštět draka a běhat po poli za drakem, že s nimi může jet na výlet, že je může tahat po parku v plastové tatrovce, že s nimi nasbíral tři tuny kaštanů a že jim pomáhal vyrobit kaštanová zvířátka.

Mě potěšilo zejména to, že se můj muž v pořádku vrátil, že mi ty tři tuny kaštanů navozil společně s dětmi na terasu, že tam nechali i tu zablácenou tatrovku, špinavé boty, zamotané šňůry a polámané draky.

Nadchlo mě, že ty zvířátka z kaštanů vyráběli v obýváku na stolku, že byly všude špejle, kaštany, slupky od kaštanů, zbytky špejlí a kaštanů, kousíčky kaštanů a kaštanové výrobky.

Nejšťastnější jsem ovšem byla, když mi můj muž dobil autobaterii, když odvezl mé auto do servisu na výměnu oleje, když mi znovu dobil autobaterii, když mi zakoupil nová zimní kola, když nechal mé auto do těch kol přezout, když zase nabil autobaterii a když tu pitomou baterku nakonec vyhodil a koupil mi zbrusu novou.

Sousedé odnaproti byli nadšení, že jim můj muž během tohoto týdne pomohl s fasádou na zahradním domku, že jim udělal fasádu na domě, na garáži a ve sklepě, že stihl i fasádu u sousedova bratra, jednoho známého a u pár dalších lidí, které vůbec nikdo nezná, ale kteří také nutně potřebovali pomoct s fasádou.

Mého muže jistě potěšilo, že byl po dlouhé době zase doma, že nás viděl, že s námi strávil chvilku času a že pro nás mohl tohle všechno udělat. Potěšilo ho, že si odpočinul, vydechnul a oddechnul. A možná ho potěšilo i to, že mohl zase odjet.Ps.: Být sama doma má i své kladné stránky. Člověk nemusí ráno poslouchat zpravodajství na Čt24. Nemusíte sledovat zprávy dopolední, polední a odpolední. Nemusíte se dívat na večerní zpravodajství na šesti kanálech zároveň. Nemusíte usínat se zpravodajskou zvukovou kulisou. Nemusíte pouštět v noci televizi kvůli zprávám. Nemusíte vidět zprávy mimořádné, hlavní ani vedlejší, prostě a jednodušše nemusíte sledovat vůbec ale vůbec žádné zprávy.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama