Den čtvrtý

20. listopadu 2016 v 21:27 | Ágnes |  Dovolená u moře
Na pláži bylo pozdvižení. Přijeli noví turisté. Nového turistu poznáte snadno, protože je na rozdíl od vás zcela bílý, nemá žádné rudé fleky a pruhy, nemá spálená záda, nemá slunečník, nemá opalovací krém, nemá boty do vody a nemá chuť platit drahý plážový servis.

Nový turista si rozprostře osušku přímo na pláži, co nejblíže vodě, lehne si a většinou ihned usne zmožen předchozí nekonečnou cestou.

Když se po pár hodinách nový turista probudí, nevypadá už tak úplně jako nový turista, neboť má spálená záda, nohy, obličej, případně jiné části těla.

Nový turista se jde po odpočinku osvěžit do vody. Jde samozřejmě bos, protože si doposud nestihl zakoupit patřičnou plážovou obuv. Jde přes ostré kameny, potácí se a klátí, spokojeně se usmívá a nakonec sebou raději plácne do vody hned u břehu, neboť se ta hrozná bolest už prostě nedá vydržet. Nový turista samozřejmě neví, že je v moři poměrně mělko, takže si při skoku odře kolena a břicho.

Nový turista na sobě nedá nic znát a plave. Plave většinou daleko od břehu, kde vzápětí zjistí, že je silný odliv a doplavat zpět mu dá opravdu zabrat.

Nový turista se po osvěžení vydrápe přes ostré kameny zpět na pláž, kde sezná, že mu ten silný odliv mezitím odnesl osušku a žabky.

Nový turista vyloví své věci a jde se osvěžit do plážového baru, případně do plážové restaurace, kde zaznamená, že v Chorvatsku není nejlevněji, takže si nakonec zakoupí pouze vodu a jde se podívat k bazénu.

U bazénu si nový turista většinou nevšimne několika cedulí s obrázkem zákaz skákání do vody a několikrát si do bazénu skočí, takže je po chvíli ostrahou odveden zpět na pláž, kde si posbírá své věci a jde spokojeně do svého hotelu, apartmánu, případně stanu, kde ho až do rána štípou komáři a pálí spálená záda, takže se celou noc může v klidu těšit na další zbytek úžasné dovolené.


ps: Děti si užily krásný den u moře. Jsou spokojené. Já si opálila další plavky a pojala podezření, že ta loňská třicítka již není tak účinná. Spokojená moc nejsem. Můj muž si celý den opaloval neopálená místa na těle. Bez namazání. Večer měl kromě slunečníku na břiše opálené i sluneční brýle. Vypadá trochu jako panda. Na spokojenost s letošní dovolenou jsem se ho raději neptala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama