Den druhý

10. listopadu 2016 v 9:57 | Ágnes |  Dovolená u moře
Poučeni z předchozího dne jsme si dnes ráno cestou na pláž zakoupili v místním kiosku obuv do vody, záchranné vesty a kruhy, malý člun a několik plováků. Byli jsme tedy vybavení, byli jsme připravení na koupání v moři a vyrazili jsme zase na pláž.

Na pláži byla nachystána plastová lehátka, byl tam plážový servis a byl tam i místní beach boy, který za ten plážový servis vybíral nemalý peníz, takže byl mezi turisty všeobecně oblíbený a každý ho rád viděl.

Já ho viděla poprvé při placení za lehátka, podruhé při placení za slunečník, potřetí, když jsem mu šla připomenout, že nám ten slunečník stále nepřinesl. Počtvrté, když jsem za ním musela znovu kvůli tomu slunečníku a popáté, když to konečně celé pochopil a přinesl ten blbej slunečník.

Slunečník byl bílý, byl poměrně veliký a jeho tyč měřila tak tři čtyři metry, nedala se nijak polohovat, zkrátit ani stáhnout. Bílý slunečník se tak třepal vysoko v mracích a jeho stín ležel někde v nedohlednu, někde mimo pláž, mimo město a možná i mimo Chorvatsko.

K poledni se navíc zvedl trochu vítr, čímž se vysvětlilo, proč nikdo jiný na pláži slunečník nemá, neboť tento byl větrem neustále odnášen. Můj muž byl tedy okamžitě pasován na strážce slunečníku, po zbytek dne seděl na jeho stojanu a jednou rukou slunečník přidržoval. V této pozici setrval až do večera, což mělo za následek to, že měl večer na břiše vypálenou slunečníkovou tyčku. Já si spálila pravý bok, záda a nohy. Děti byly naštěstí natřené opalovacím krémem, takže jsem večer vybalila z kufru i ten druhý, který byl z loňské dovolené a kterým se zítra s mým mužem pro jistotu namažeme.

Taky jsme se rozhodli, že si cestou na pláž zakoupíme vlastní slunečník normálních rozměrů, parametrů, ale zejména výšky a že se další dny naší dovolené rozhodně půjdeme v poledne někam naobědvat, neboť celý den na pláži bez pořádného jídla měl za následek snězení veškerých zásob, které jsme si sebou přivezli.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama