Den pátý

25. listopadu 2016 v 9:46 | Ágnes |  Dovolená u moře
Děti se rozhodly, že dnes nebudou pozorovat podmořský život, nebudou lovit kraby, mušle ani medůzy, nebudou se koupat, potápět ani plavat. Dnes se budou pro změnu plavit.

Na pláž si přitáhly nafukovací lehátka, žraloky a rejnoky, také obří nafukovací kolo, malou kánoi a samozřejmě člun.

Můj muž celé dopoledne nafukoval. Slunečníkovou tyč svíral svědomitě pod paží, aby parasol neuletěl. Ze stejného důvodu seděl na již nafouknutém žralokovi, levou nohou stál na nafouknutém lehátku, pravou nohou držel obrovskou nafouklou pneumatiku, jednou rukou si přidržoval právě nafukovanou věc a druhou si rovnal sluneční brýle. Byl spokojený.

Já se uvelebila na lehátku a těšila jsem se, jak si v klidu poležím, jak si odpočinu a počtu, neboť děti budou na vodě, budou daleko od břehu a bude od nich klid.

Dcera odplula na svém fosforově růžovém lehátku až k poslední bojce a pokojně se pohupovala na vodě. Syn si vysypal kamínky z bot, vylil vodu ze svého člunu, nasedl a odrazil od břehu. Ve stejnou chvíli ho smetla vlna. Syn se chvíli koupal v příboji a pak vytáhl člun na břeh, vylil z něj vodu, vysypal si kamínky z bot a znovu odrazil od břehu. Znovu ho smetla vlna, znovu vytáhl člun na břeh, znovu z něj vylil vodu a znovu si vysypal kamínky z bot. Pak se pustil opět na moře a vlny ho opět smetly a vyplavily na pláž. Při desátém pokusu o nalodění již moře vrátilo pouze člun, takže jsem musela do vody. Vylovila jsem syna, vydrápali jsme se na břeh, vylili jsme ze člunu vodu a vysypali jsme si kamínky z bot a z plavek. Pak jsem konečeně odeslala syna na moře a šla se opalovat.

Opaloval se také můj muž, který už mezitím skončil s nafukováním. Opaloval si neopálená místa na těle, takže večer vypadal jako indián. Jako ten rudý indián. Rudý indián s hlavou rudé pandy (samozřejmě se slunečníkem).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama