Den první

7. listopadu 2016 v 9:10 | Ágnes |  Dovolená u moře
Odpočinek po dlouhé cestě nepřicházel v žádném případě do úvahy, protože děti chtěly k moři, chtěly se koupat, lovit mušle a užívat si. První den naší dovolené vstávaly opravdu brzy, oblékly se rovnou do plavek, nachystaly si potápěčské brýle, šnorchly, síťky i lehátka, já stačila popadnout foťák, můj muž plážové osušky a už jsme radostně běželi na pláž.

Pláž byla z bílých oblázků, byla čistá a pěkná a dokonce tam nebylo ani moc lidí, takže jsme si obsadili nějaká lehátka a šli se osvěžit do vody.

Moře nás radostně vítalo vzdouvajícím se příbojem, bylo malinko rozbouřené a divoké. Nestačila jsem se ani pořádně osmělit a už mi hned u břehu jedna vlna podrazila nohy, druhá mě spláchla přes hlavu a už jsem si to pěkně užívala, už mě to pěkně pralo jako v pračce. Nakonec mě to naštěstí vyplavilo na břeh, celé jsem to přežila, dokonce jsem i stihla upozornit děti, aby do vody raději nechodily, můj muž mi vylovil plavky, zbalili jsme si osušky a šli jsme z pláže pryč.

Šli jsme procházkou kolem mola a kolem malého přístavu. Šli jsme až do vedlejší zátoky, kde byla voda stejně divoká jako na pláži, ale naštěstí tu byl i dostatek skal a kamení, které tvořilo jakousi přirozenou bariéru a za kterým zůstávaly malé bazénky slané vody, takže se děti mohly v klidu vykoupat, nalovit nějaké kraby a mušle a byly spokojené.

Spokojený byl i můj muž, který prohlásil, že když už se děti vykoupaly, tak bysme mohli jet zase domů, dřív než začne nějaký velký pařák, horko a dusno, které samozřejmě bylo hned ten první den a dokonce nám vydrželo i po celý zbytek našeho pobytu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama