Přípravy

2. listopadu 2016 v 11:56 | Ágnes |  Dovolená u moře
Každý rok v létě vyrážíme na rodinnou dovolenou k moři. Těším se já, těší se děti a těší se i můj muž, který nemá rád vedro, horko, dusno, pařák a opalovací krém a který nás většinou již od začátku května upozorňuje na to, že nejspíš přes léto nebude mít žádné volno, že se pravděpodobně v práci vůbec nezastaví, že se asi nikam nepojede, že žádná dovolená nebude.

Pracovní vytíženost mého muže nám nedovoluje rozsáhlejší plánování, dlouhé vybírání, listování katalgy, velké přípravy, rezervaci zájezdů first minute, normal minute a dokonce ani last minute. Většinou máme na celou organizaci pouze několik dní, nocí, případně hodin.

Letos jsme v plánování dovolené překonali všechna očekávání i rekordy.

Ve čtvrtek ráno mi můj muž slavnostně oznámil, že si od pátku může vzít dovolenou. Za týden však musí být zpět, nejpozději do příští neděle, přes to nejede vlak. Také naznačil, že by letos kvůli horku, vedru a pařáku raději vynechal dovolenou u moře a že by dal přednost cestování po republice. I mě se více líbila představa dovolené v tuzemsku, ale děti křičely, že chtějí k moři, že chtějí vlny a potápění, medůzy, kraby a mušle, takže jsem sedla k internetu a začala hledat.

S hrůzou jsem zjistila, že všechna letadla z nejbližšího letiště mířící k moři odletěla již v úterý. Z hlavního města to letělo ve středu a z Vídně to letí asi za čtyři hodiny, takže bylo jasné, že jestli chceme ještě tento týden k moři, budeme se tam muset dopravit autem, což bude jistě vzrušující a dobrodružné.

Dopravní prostředek byl tedy zvolen, zbývalo už jen zavolat do hotelu a rezervovat ubytování. Pokud jste někdy sháněli ubytování u moře začátkem srpna a na poslední chvíli, jistě jste zjistili, že máte na výběr z několika možností. Buď budete ubytováni v pěkném, konfortním hotelu ve vnitrozemí, do nejbližšího přístavu to bude několik hodin jízdy autem a k nejbližší pláži přes noc. Nebo můžete bydlet přímo na pláži, a to ve vlastním stanu, ve vlastním autě, případně jen tak pod širákem, pod vlastním slunečníkem, na vlastním lehátku a na vlastní nebezpečí.

Čtvrteční dopoledne bylo beznadějné. Odpoledne se situace na internetových servrech malinko zlepšila, takže se mi nakonec podařilo rezervovat slušné ubytování a odlepit se od počítače. Dokonce mi zbyly do večera ještě dvě hodiny čistého času na nákup potřebných věcí, sbalení šatstva, nafukovacích člunů, žraloků a lehátek. Přes noc jsem stihla okopat a zalít zahradu, posbírat veškerou úrodu, uvařit marmelády, zavařit rajčata, vyčistit pelech králíkovi, uklidit dům a připravit svačiny na cestu.

Můj muž byl ve čvrtek celý den až do večera v práci, pak ještě narychlo posekal trávník, vyčistil bazén, nalíčil pasti na krtky, myši a kuny. Připravil auto. Naložil auto. Nastudoval cestu. Vyměnil peníze. Koupil potřebné dálniční známky, zaplatil cestovní pojištění a v pátek v pět hodin ráno jsme slavnostně vyrazili.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 5. listopadu 2016 v 22:42 | Reagovat

Tak doufam,ze si taky s detma nekdy zahraju na zlute auto:))) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama