Na pohotovosti

14. prosince 2016 v 10:14 | Ágnes |  Listopad 2016
Na pohotovosti bylo v šest hodin ráno již poměrně narváno. Bylo tam celkem dost pacientů. Bylo tam prostě úplně plno, takže to vypadalo, že si tam posedím, že tam strávím minimálně celou sobotu, víkend a možná i příští týden.

To jsem se ovšem děsně spletla, neboť na zubní pohotovosti je to úplně jiné než u normálního zubaře. Na zubní pohotovosti to odsýpá jeden za druhým. Dveře se ani pořádně nezavřou a už se zase otevírají. Na zubní pohotovosti se s vámi nikdo nemazlí. Na zubní pohotovosti to prostě frčí.

V provozu byly ten den dvě ordinace. Ta napravo se mi zdála v pořádku. Vycházely z ní zcela standartní zvuky vrtačky a tlumený hlas paní doktorky. Z té nalevo vycházely kromě zmíněných zvuků i zvuky jiné, různě hlasité a hluboké dle toho, jaký pacient byl zrovna v ordinaci na křesle. Někdo křičel jen klasické: "Auuu!" Někdo výskal. Někdo vyl a někdo také bědoval, případně sprostě nadával. Bylo to tedy takové zajímavé a rozličné a já se nemohla dočkat, až na mě taky přijde řada.

Řada na mě přišla velice záhy, neboť se všichni pacienti natlačili ke dveřím ordinace napravo, které byly navíc v rohu, takže u nich vážně nebylo moc místa a ať jsem se snažila sebevíc, tak se mi prostě nepodařilo k nim proniknout a musela jsem do ordinace vlevo.

V ordinaci byla mladá paní doktorka. Ptala se mě, co mě přivádí, co mě zlobí. Popsala jsem jí mé trable s horní šestkou a paní doktorka se dala hned do práce. Vzala takovou dřevěnou špejli na jejímž konci byla namotána vata. Z vaty se ledově kouřilo. Tu ledovou vatičku mi paní zubařka bez varování přitiskla na můj bolavý zub, který se v důsledku toho rozbolel ještě víc a já jsem stršlivě zařvala. Paní doktorka se vůbec nezalekla a vyzkoušela mi touto metodou citlivost všech mých zubů nahoře i dole, což zapříčinilo to, že mě rozbolela celá levá polovina obličeje. Paní zubařka mi ji hbitě umrtvila lokálním anestetikem a následně mi zručně odvrtala nějaké zuby, vyškubla nějaké nervy a vyčistila pár kanálků. Rozvrtala mi tu šestku vpravo nahoře a rozvrtala mi i šestku vpravo dole, to jen tak pro pořádek a pro jistotu.

Pak se jí naštěstí vybila nebo porouchala vrtačka, takže mi zamázla zuby cementem a vystrčila mě do čekárny, kde na mě čekal můj muž.

Můj muž mě zpočátku vůbec nepoznal a odmítal mi vydat mou bundu a kabelku. Myslel si něco o pomatené ženské, která je ale vážně chudák, neboť ji nejenom bolí zuby, ale ještě má nějak podivně zdeformovanou tvář, záhadnou vadu řeči a slintá. Poznal mě, až když z ordinace vyběhla sestřička, křičela mé jméno a podávala mi zprávu pro ošetřujícího lékaře. Tou dobou mi po té koňské dávce anestetika odumírala už i druhá polovina obličeje a musím přiznat, že mi nakonec ta anestezie vydržela nejenom celou cestu domů, celé dopoledne i odpoledne ale dokonce i část noci, takže to bylo opravdu uklidňující, příjemné a fajn.

Bolest se vrátila druhý den ráno a můžu vám říct, že jestli jsem si před pohotovostí myslela, že mě bolí zub, tak to jsem byla sakra na omylu! To jsem se strašně spletla! Před pohotovostí jsem si mohla v klidu pískat! To mě v podstatě ještě nic pořádně nebolelo! To jsem totiž ještě nevěděla, co je to opravdová bolest zubů!

Po zásahu na pohotovosti jsem už teda jakousi představu o pořádné a nesnesitelné bolesti zubů měla. Už jsem si to dokázala celé nějak srovnat a porovnat. Už jsem věděla, že jsem byla na zubní pohotovosti nejenom poprvé, ale taky naposledy, že už se tam asi nikdy nevrátím, že už tam asi nikdy nepůjdu.

V pondělí ráno jsem se rozhodla, že když je opět normální, tedy všední, pracovní a ordinační den, tak bych mohla jít zase k zubaři a šla jsem k tomu mladému doktorovi, který nastoupil místo mé hodné paní zubařky a který mi tu šestku nahoře znovu odvrtal, znovu pročistil kanálky a znovu zacementoval.

Ten den jsem byla bez bolestí, neboť mi to doktor opět celé znecitlivěl lokálním anestetikem. Mimochodem to lokální anestetikum se mi poslední dobou celkem zalíbilo, je mi tak nějak sympatické a získala jsem k němu velmi kladný vztah. Myslím, že jsem si na něj i celkem zvykla. Zvykla jsem si na ty slastné okamžiky bez bolesti a utrpení, takže jsem žádala pana doktora, zda by mi nějaké ty injekce nemohl dát sebou na cestu, domů, na uklidnění, na zpestření a na zlepšení nálady.

Injekce jsem samozřejmě nedostala, nedají se koupit ani v lékárně a dokonce ani na internetu, takže jsem v noci opět trpěla, neboť se zuby probraly a začaly znovu bolet.

Bolelo to tak děsně, že jsem prosila mého muže, aby vzal kombinačky a okamžitě mi tu šestku vpravo nahoře vytrhl. Řekla jsem mu, že když už bude v tom, tak mi může vytrhnout i tu šestku vpravo dole a taky tu zadní osmičku. Může si zatrhat, jak chce, zubů máme na vybranou, horní nebo dolní, mě už je to jedno, jenom ať už to sakra přestane tak hrozně bolet!

Můj muž se do trhání teda moc nehrnul, hrnul se spíše k telefonu, aby zavolal tchýni, která má známé všude možně. Má známé řemeslníky, má známé kadeřnice, má známé prodavačky a lékaře a zná dokonce i výbornou paní zubařku, ke které mě tímto okamžitě objednala.

K paní zubařce jsem šla asi po čtrnácti dnech, během kterých jsem si vypěstovala silnou závislost na brufenech. Po těch dvou týdnech mi už dokonce od bolesti některé nervy odumřely samy, některé už jen tak malinko skomíraly, pulsovaly a vystřelovaly. Už se v podstatě nedalo určit, co mě v té puse vlastě bolí, jestli zuby nahoře, dole, vzadu nebo vpředu. Bolelo mě i celé patro, okolní dásně a čelistní kloub a paní doktorka mě svědomitě prohlédla, všechno zrentgenovala a řekla, že to vypadá v pohodě, že jsou zuby pěkně opečovávané, že nevidí žádný kaz, žádný problém a že má z mých zubů celkově dobrý pocit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 15. prosince 2016 v 0:16 | Reagovat

No tak toto snad ani není možný :-D :-D :-D. Do ordinace vlevo by mě nikdo nedostal :-D.
Je mi tě fakt líto, ale zároven se směju, za což se omlouvám, ale to jinak nejde :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama