Vánoce

25. prosince 2016 v 9:15 | Ágnes |  Prosinec 2016
Je týden před Vánocemi. Je pár dní před Štědrým dnem. Je ještě nějaký čas do svátků a já to zvládla.

Zvládla jsem předvánoční úklid. Zvládla jsem napéct cukroví a vánočky. A zvládla jsem nakoupit dárky pro děti, dárky pro celou rodinu, dárky pro všechny příbuzné.

Zvládla jsem obstarat překvapení pro sedmnáct lidí, pro tři kamarádky mé dcery, pro dva kamarády mého syna, také nějaké maličkosti pro paní učitelky na školní Vánoční besídku a dokonce i malou pozornost pro naši kočku, pro našeho králíka a také pro okolní ptactvo.

Zvládla jsem to s předstihem, tudíž jsem měla ještě dostatek času pořídit i dárky k narozeninám pro všechny, kdo se narodili v ten krásný čas těsně před Vánocemi, tedy konkrétně dárek k narozeninám pro tchána, několik dárků k narozeninám pro dceru, překvapení k narozeninám pro švagra, dárky k narozeninám pro mou mladší sestru, pozornost pro otce, který slaví narozeniny přímo na Štědrý den, dárky pro mého muže, který se narodil před Silvestrem a také dárky k narozeninám pro matku, jež přišla na svět v prvních lednových dnech.

Nakupování dárků bylo úžasné, krásné a skvělé. Nakupování dárků jsem si dosyta užila. A když už se mi tak pěkně nakupovalo, tak jsem pořídila nakonec i dárky k narozeninám pro mého syna, který slaví ve druhé polovině ledna, a neuniklo mi dokonce ani několik drobností k svátku tchána, mého muže, dcery, syna a neteře, jejichž jména se během prosince pravidelně objevují v kalendáři.

V mezičase jsem si ještě párkrát odskočila k paní zubařce, kde jsem nechala víc peněz, než za všechny dárky dohromady a byla jsem tedy celkově spokojená a šťastná.

Šťastný byl i můj muž, který prohlásil Vánoce a mé zuby za totální bankrot, a odmítl mi sdělit, co by si přál pod stromeček.

Co se týká mých Vánočních přání, tak bych si především, hlavně, zejména a jednoznačně s ohledem na své zuby přála, aby na Štědrý den nebyl moc studený přípitek, aby rybí polévka nebyla moc horká, aby k hlavnímu jídlu bylo něco, co se vůbec nemusí kousat, aby se nepodával žádný sladký dezert, natož tvrdé cukroví a hlavně, aby mi Ježíšek přinesl nové zuby.

Vám všem ostatním přeji pěkné a klidné Vánoce.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | 7. ledna 2017 v 21:17 | Reagovat

Smeju se nahlas:)))..a preju at to se zubama klapne;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama