Těhotenské neduhy

29. května 2018 v 7:59 | Ágnes |  Ágnes s rodinou - v tom
Začtete-li se do knih či příruček o těhotenství, dozvíte se většinou hned na prvních stránkách, že těhotenství je kouzelné a úžasné, že jsou to samé radostné okamžiky, že je to prostě nejkrásnější období v životě ženy.

Tento chvalozpěv obvykle provázejí fotografie usmívající se budoucí maminky, usmívajícího se tatíka, případně usmívajících se prarodičů, dětí a dalších příbuzných. Těhotné ženy na fotografiích jsou spokojené, kypí zdravím a září štěstím.

Myslím, že tyto ženy nejsou ve skutečnosti ani trochu těhotné. Taková těhotná žena totiž vypadá zcela jinak. Těhotná žena je zadýchaná, ploužící se, unavená osoba. Těhotná žena je pobledlé, usoužené individuum v teplákách. Těhotná žena neustále přemáhá pocity na omdlení a na zvracení. Těhotná žena trpí rozličnými těhotenskými neduhy.

Já mám samozřejmě tyto neduhy všechny a to hned od počátku těhotenství. Trpím nesnesitelnou únavou, závratěmi a mdlobami. Trpím na dušnost a nespavost. Trpím na ucpaný nos, zácpu, větry, nadýmání a pálení žáhy. Trpím na nadměrnou tvorbu slin a trpím samozřejmě i na ranní nevolnosti, které bych diagnostikovala spíše jako celodenní, večerní a někdy dokonce i noční.

Trpěla jsem celý první trimestr a jen jsem čekala na začátek trimestru druhého, kdy se má dle dostupných informací hormonální horská dráha konečně zastavit, kdy se má těhotná žena začít cítit lépe, kdy mají všechny tyto neduhy skončit.

Druhý trimestr je tu. Jsem ve čtrnáctém týdnu těhotenství a neduhy pokračují. Některé se kupodivu i malinko zhoršily a dokonce se přidalo i několik dalších doposud zcela neznámých a neprobádaných. Mám toho právě dost, a tak jsem se dnes vypravila pro radu do lékárny.

V lékárně byla moc milá a ochotná magistra. Popsala jsem jí své trable, upozornila jsem ji na své těhotenství a požádala ji nejprve o něco na úporné a nesnesitelné, celodenní pálení žáhy. Lékárnice mi dala na výběr cucavé nebo žvýkací tablety, které můj neklidný žaludek okamžitě zamítl, takže jsem rovněž upozornila lékárnici na své celodenní těhotenské nevolnosti a pořádala jsem ji o jiný preparát, jehož konzumace by zabrala méně času, cucání a žvýkání.

Magistra mi tedy nabídla lahvičku s podivně vyhlížejícím sirupem, který jsem tímto taktéž ihned zamítla a žádala jsem něco méně tekutého a objemného.

Lékárnice mi tedy nabídla malé sáčky s anacity, které mi byly z široké nabídky léků dá se říct nejsympatičtější, ovšem pouze do okamžiku, než se objevila druhá magistra lékárny a upozrnila mě na to, že obsah sáčků není příliš chutný.

Po další půlhodinové konzultaci ohledně léku na pálení žáhy, jsem si musela celá zpocená sednout. Obě magistry se mezitím radily, co by pro mě bylo v této těžko řešitelné situaci lepší a nakonec zavolaly hlavní magistru lékárny, která posléze konzultovala celou situaci s Ministerstvem zdravotnictví a nakonec mi poradila vzít si léků víc a osobně je vyzkoušet.

Lékárnice mi tedy nabalily tašku s léky a už mě pakovaly z lékárny, když jsem přiznala, že potřebuji také něco na nadýmání, něco na nevolnosti a na slinění, něco na ucpaný nos, na zácpu a na bolavé nohy. Již předem jsem upozornila, že bych byla raději, kdyby to byl nějaký lék, který se nemusí cucat, žvýkat, popíjet, polykat ani zapíjet. Mělo by to být prostě něco šetrného, něco vhodného pro těhotné, něco adekvátního k mému stavu.

Po vznesení dalších požadavků šla jedna lékárnice vyvěsit na dveře ceduli s nápisem Z technických důvodů zavřeno, druhá spolykala narychlo několik brufenů a hlavní magistra opustila pracoviště s tím, že je jí nevolno a odchází k lékaři.

Já strávila v lékárně další příjemné chvilky a odcházela jsem až po několika hodinách obtěžkána igelitovými taškami s všemožnými léky. Doma jsem řádně pročetla všechny přiložené příbalové letáky, třetinu zakoupených léků jsem vyhodila kvůli popsaným nežádoucím účinkům, další kvůli nevábnému vzhledu a několik kvůli konzistenci či zápachu. Zbytek medikamentů jsem do sebe pracně nasoukala a odevzdaně jsem čekala na zázrak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama