Těhotenský jídelníček

Čtvrtek v 16:44 | Ágnes |  Ágnes s rodinou - v tom
Když mluvíme o jídle, je třeba řádně probrat těhotenský jídelníček. Těhotenský jídelníček je totiž veliká změna. Těhotenský jídelníček je jistě zajímavý, je jistě dost individuální a může být i značně překvapivý.

Moje mimino má již od počátku jasno. Mé mimino nastolilo nový řád. Mé mimino odmítá všechna má oblíbená jídla. Nemůžu jíst kukuřičné lupínky a ovesné vločky. Nemůžu jogurty a kefíry. Nemůžu slunečnicová ani jiná semínka. Nemůžu celozrné křupavoučké pečivo. Nemůžu grepy a pomeranče. Nemůžu zeleninové saláty a vařenou zeleninu. Nemůžu sladkosti, zmrzlinu, buchty a muffiny. Nemůžu ani čokoládu. Nemůžu jíst těstoviny, nemůžu pít ovocné šťávy a nemůžu ani kávu, což už je opravdu vrchol!

Jsem totálně nešťastná! Navíc trpím celé dny i noci neustálým vlčím hladem, takže mi nezbývá, než jíst to, co mi dovolí jíst mé dítě.

Mé mimino si momentálně žádá houskový knedlík, pečené vepřové, houskový knedlík a zelí, houskový knedlík, hovězí a rajskou, taky houskový knedlík a vejce. Mé mimino má rádo vejce natvrdo, má rádo volské oko a má rádo míchaná vajíčka se šunkou. Mé mimino by chtělo bílé pečivo, rohlíky a bagety, ale zejména toustový chleba, pěkně opečený, nejlépe s vejci nebo s knedlíkem. Mé dítě rádo tlusté vepřové maso, pečenou krkovičku a vařené koleno s křenem. Mě dítě touží po uzeném, po tlačence a po škvarcích.

Někdy večer tajně brečím v koupelně. Mám důvodné podezření, že to dítě není moje.

Mého muže je naopak zcela určitě. Mého muže můj nový jídelníček nesmírně potěšil. Můj muž je nadšený. Včera láskyplně hladil mé prozatím žádné břicho a telefonoval dědovi, aby na čtvrtek nachystal čerstvou černou zabijačkovou polévku. Přijde si prý s Vojtou pochutnat.

Děda byl také nadšený a hned ráno zakoupil v masně několik jelit. Pak volal dobrou zprávu mému otci. Otec nemeškal a okamžitě vyrazil do Globusu na nákup masa. Večer mi volal. O víkendu prý máme přijít. Bude pečená kachna a vepřové se zelím a s knedlíkem.

Volala i matka. Zvala nás na oběd. Prý udělá také hovězí guláš z kližky a játra na cibulce. Zděsila jsem se. Játra rozhodně nejsou mým oblíbeným jídlem. Játra já vlastně vůbec nejím! Mimino však očividně játra jí. Mimino má játra rádo. Už si dokonce v mé puse nechává sbíhat sliny. Taky doufá, že budou játrové knedlíčky. Kdybych zrovna neměla tak strašnou chuť na knedlík, vejce a na ta játra, tak bych se asi i rozbrečela.

Takhle jsem jen bezmocně volala sestře do Prahy. Pro útěchu. Zapomněla jsem však, že sestra játra zbožňuje. O víkendu prý určitě přijede.

Přijede i můj bratr a má mladší sestra s přítelem. Přijde i má babička a tchýně s tchánem. Přijde i můj muž a mé děti. Já bych teda raději zůstala doma, ale mimino chce nášup, takže tam nejspíš přijdeme taky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama