Velký ultrazvuk

4. června 2018 v 1:00 | Ágnes |  Ágnes s rodinou - v tom
Zázrak v podobě odeznění těhotenských obtíží se nekonal. Zato se konal takzvaný první velký ultrazvuk, čož je důležitý okamžik, neboť na velkém ultrazvuku konečně pořádně spatříte své dítě. Na velkém ultrazvuku bude miminko řádně prohlédnuto a vyšetřeno. Na velkém ultrazvuku se dozvíte, zda dítě roste tak, jak má, jestli dítě netrpí na rozličné syndromy a vrozené vady, jestli je dítě zdravé a v pořádku.

Já byla před ultrazvukem celá rozrušená a napjatá. Mou nervozitu umocňoval také fakt, že jsem si kvůli velikosti svého břicha neměla co obléknout. Přeci jen mě čekala cesta do města, dokonce do samého centra, takže určitě uznáte, že jsem nemohla jít v těch vytahaných teplákách, které se v posledních třech týdnech staly mým oblíbeným outfitem.

Vyházela jsem tedy všechny skříně. Cpala jsem se do všemožných kalhot, riflí a sukní a nakonec jsem odcházela na poslední chvíli v nedopnutých džínách, přes které jsem si v zoufalství přehodila ne příliš slušivou, vytahanou a pod zadek dlouhou šedou mikinu.

Mikina se ukázala jako skvělá věc, neboť zdárně maskovala jak rozeplé kalhoty, tak také moje břicho, které pod tím obrovským kusem látky téměř nebylo vidět.

Vidět ovšem nebylo také mimino a to ani pod důkladným ultrazvukem, neboť se ukázalo, že veškeré mé obří břicho zaujímají rozličné střevní plyny, čímž se také potvrdila má teorie o neúčinnosti volně prodejných léků.

Paní doktorka na ultrazvuku byla však zkušenná lékařka, takže nakonec po důkladné a několikahodinové masáži břicha hlavicí ulrazvuku, po řádné salvě odcházejících plynů a po dalších napínavých okamžicích mé dítě přeci jen našla.

Mimino bylo chudák vmáčknuté do mého pravého boku a očividně nemělo na prohlídku náladu. Ukázalo na paní doktorku dlouhý nos, otočilo se k ultrazvuku zády a posléze zmizelo v šedé změti.

Jistě pochopíte, že jsem se malinko styděla. Cítila jsem dost špatně už jen kvůli té situaci zcela komplikující plynatosti a posléze i kvůli špatným způsobům mého dítěte a rozhodla jsem se ihned po příchodu domů striktně přitvrdit ve výchově.

Paní doktorka se naopak vůbec neznepokojovala. Mimino označila za malého šmoulu, což mi přišlo roztomilé a milé, a hbitě ho sondou znovu vyhledala.

Následně sjela šmoulu ultrazvukem od hlavy po paty. Zkontrolovala miminu celou anatomii těla, veškeré vnitřní orgány, placentu i množství plodové vody a vůbec jí nevadilo, že mé mimino cvičilo během celé té půlhodinové prohlídky aerobik, kopalo, skákalo a protahovalo se ostošest.

Nakonec paní doktorka zadala zjištěné údaje do počítače, který vše vyhodnotil a propočítal a konečně vítězoslavně oznámil, že riziko vrozených vývojových vad je nízké a že lze tedy celé testování úspěšně prohlásit za negativní.

Pak mi ještě paní doktorka vytiskla zprávu pro ošetřujícího lékaře, pro gynekologa, pro praktika, pro další lékaře a dokonce i pro mě samotnou. Na závěr mi také dala zcela úžasnou fotku mého mimina, kterou jsem si zbožně a zasněně prohlížela celou zpáteční cestu přes natřískané centrum města a vůbec mi nevadilo, že jsem svou dlouhou maskovací mikinu zapomněla v čekárně a že jsem měla po celou dobu až domů rozeplé kalhoty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama