Těhotenská móda 2

22. října 2018 v 7:22 | Ágnes |  Ágnes s rodinou - v tom
Po neblahé zkušennosti s přešíváním kalhot jsem se rozhodla vyrazit na nákup těhotenského oblečení.

Vyrazila jsem samozřejmě do největšího nákupního centra, kde jsem po marném několikahodinovém hledání zjistila, že se v něm nachází obchody zejména pro milovníky sportu, obchody pro štíhlé a šik ženy, obchody se slušivou módou standartních konfekčních rozměrů, také obchody s miniaturním spodním prádlem, další obchody pro sportovce, spousta obchodů s módní obuví na vysokém podpadku a několik obchodů zaměřených na módu pro náctileté.

Obchod pro těhotné ženy tu nebyl ani jeden, nebyl tu dokonce ani obchod s nadměrnými velikostmi, nebyl tu obchod pro břichaté ani pupkaté, nebylo tu prostě nic, o čem by se dalo v mém stavu uvažovat.

Jela jsem tedy do jiného obchodního centra a pak ještě do jednoho a nakonec i do toho na druhém konci města, ale bylo to marné a na těhotenskou módu jsem nikde nenarazila.

Na obchod s těhotenskou módou jsem narazila zcela náhodně až druhý den, když jsem se vracela přes centrum města od lékaře z dalších odběrů.

Obchůdek to byl malý, byl přecpaný podivným šatstvem a byl zavřený. Na dveřích visela cedule s nápisem "Přijdu hned", takže jsem se rozhodla počkat. V mezičase volala matka, která byla tou dobou také ve městě a která přišla hned, jak jsem jí udala svou polohu. Paní prodavačka si dávala na čas a myslím, že místo cedule "Přijdu hned", by si měla spíše pořídit ceduli s nápisem "Přijdu za dlouho", případně "Nečekejte", a možná dokonce "Již nikdy nepřijdu".

Nakonec však přeci jen přišla, takže vše bylo opět v pořádku a já se vrhla na nakupování. Při projíždění regálů jsem s hrůzou zjistila, že veškeré těhotenské topy jsou vpředu značně zřasené, nabírané, široké a dlouhé, jsou ušity z obrovských kusů látek a jsou prostě tak obrovské, že o něčem takovém se vůbec nedalo uvažovat.

Zaměřila jsem se tedy na těhotenské kalhoty, které k mé hrůze měli všechny ten příšerný úplet v pase. Úplet měly dokonce i legíny, tepláky a těhotenské punčocháče. A úplet měly i rozličné kraťase a dokonce i značně vykrojené šortky, které mi paní prodavačka neustále doporučovala s tím, že se mi v nich bude krásně a pohodlně chodit a to zejména proto, že se mi v nich nebudou potit stehna.

Paní prodavačce vůbec nevadilo, že jsou venku sotva tři stupně nad nulou, že fouká ledový severák a že včera dost hustě sněžilo. Nevadila jí dokonce ani má poznámka o tom tlustém úpletu nad šortkami, pod kterým by se mimino muselo v horkém létě jistě uvařit. Nevadilo jí, že v obchodě nemá nic ve velikosti 36, 38 a dokonce ani 40. Nevadilo jí, že jsem jí několikrát potvrdila, že nečekám dvojčata, trojčata ani jíná vícerčata. Nevadilo jí nic, byla ochotná milá a výřečná a po přehlídce šortek nám předvedla také kolekci těhotenských plavek, které se většinou skládaly z bikin velikosti 44 a víc a z dlouhého tílka s obrovskými košíčky velikosti E případně F.

Matka, která seděla pohodlně v křesílku a listovala letním katalogem, dokonce nad jedním modelem plavek zajásala a řekla, že by se plavky daly výborně nosit k šortkám, že by to vypadalo jako body a že by to bylo moc slušivé.

Nedokázala jsem si představit, co by mohlo být slušivého na obrovském břichu v obeplém plaveckém úboru s těmi příšernými šortkami a s obrovským úpletem až pod paže, takže jsem zavela k odchodu a obchod jsem opustila.

Matka opustila obchod s malým zpožděním, neboť přeci jen neodolala a jedny z těch těhotenských kalhot mi zakoupila. Také paní prodavačku ujistila o tom, že se určitě vrátíme pro nějaké plavky a hlavně pro ty šortky.

Já si den na to raději v klidu zajela do obchoďáku, kde jsem si ve značkovém butiku zakoupila několikery slušivé elastické minišaty, kdybych měla v úmyslu varazit si s břichem na procházku. V jiném značkovém butiku jsem si koupila delší a volnou černou mikinu, to pro případ, že bych se rozhodla vyrazit si někam bez břicha a jela jsem spokojeně domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama